امام جمعه کنگان:

وزیر نفت پای درد دل مردم و مسئولان کنگان بنشیند

امام جمعه کنگان گفت: انتظار می‌رود که وزیر نفت از کنگان، پایتخت انرژی و اقتصاد کشور بازدید و پای درد دل مردم و مسئولان بنشیند.

به گزارش جنوب استان  حجت الاسلام محمود محمودی در نماز جمعه کنگان با اشاره به برخی سفرهای وزیر نفت به منطقه اظهار داشت: مردم شهرستان کنگان به عنوان میزبانان صنعت از وزیر نفت توقع دارند همانگونه که به شهرستان‌های دیگر سفر می‌کند به کنگان نیز سفر و پای حرف و درد و دل مردم بنشیند و مطالبات مردم و مسئولین منطقه را بشنود.

وی بیان کرد: یکی از انتظارات و مطالبات مردم از وزیر نفت احداث بیمارستانی مستقل و یا احداث بیمارستان دانشگاهی مجهز در این منطقه است.

خطیب جمعه با گرامیداشت هفته دولت و نکوداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، مردمی بودن را از ویژگی‌های دولتمردان شهید دانست و عنوان کرد: مسئولین باید خود را از جنس مردم بدانند و همواره همراه مردم و خود را وقف خدمت به مردم کنند.

محمودی با بیان ویژگی‌های دولتمردان شهید گفت: ساده زیستی، حفاظت و دلسوزی برای بیت المال، تقید به قانون، عدالت محوری، انضباط و نظم کاری، تقید به دین و معنویت، هزینه کردن خود برای انقلاب از مهمترین ویژگی‌های دولتمردان شهید رجایی و باهنر بود.

مسئولان کنار مردم باشند

وی در ادامه با تشکر از خدمات و تلاش‌های دولت ایران قوی در ۱۳ ماه گذشته، با تشکر از فرماندار مردمی و انقلابی کنگان، یکی از شاخص‌های سنجش عملکرد دولت‌ها را میزان انطباق آنان با انتظارات و مطالبات رهبری معظم انقلاب ذکر کرد.

محمودی افزود: تمسک به ارزش‌های اساسی انقلاب یکی از مهمترین مطالبات رهبری از دولت است که در حکم تنفیذ ریاست جمهوری نیز این مسیر را درست و بر ادامه این مسیر تاکید کردند.

امام جمعه تصریح کرد: تحقق دولت مردمی، کنار مردم بودن به معنای واقعی کلمه، خلوص نیت و تلاش مجاهدانه، داشتن برنامه برای حل مسائل و مشکلات کشور از مهمترین مطالبات رهبری از دولت است.

محمودی با تحسین برخی اقدامات دولت سیزدهم از جمله در حوزه مسکن گفت: اقدام دولت در تأمین مسکن و گام‌های اساسی برای حل این مشکل بزرگ ستودنی است.

تعلل و وقت کشی آمریکایی‌ها نشان از استیصال است

وی در بخش دیگر از خطبه‌ها با اشاره به مذاکرات برجامی و وقت کشی آمریکایی‌ها گفت: تعلل و وقت کشی آمریکایی‌ها نشان از استیصال آنها مقابل ایران مقتدر اسلامی است.

خطیب جمعه کنگان با انتقاد از برخی اظهار نظرهای وادادگان به غرب در داخل کشور در خصوص برجام و کوتاه آمدن مقابل استکبار بیان کرد: همانگونه که ریاست محترم جمهور فرمودند، جمهوری اسلامی ایران هرگز از مصالح و منافع ملی کوتاه نخواهند آمد و با تکیه به ظرفیت‌های داخلی برای خنثی سازی تحریم‌ها مقتدرانه ایستادگی خواهند کرد و این غرب است که باید برای پاییز و زمستان شهروندانش فکری اساسی کند.

وی با گرامیداشت چهلمین سالروز تشکیل شجره طیبه جنبش مقاومت اسلامی حزب الله لبنان افزود: تفکر مقاومت و حزب الله برخواسته از اندیشه‌های ناب امام امت و بزرگانی مانند شیخ راغب، سید عباس موسوی، سید حسن نصرالله (به عنوان درس آموز مدرسه فکری نابغه جهان اسلام شهید آیت الله صدر) است.

اشاره به برخی آثار امام سجاد (ع) از جمله دعاها و مناجات‌های حضرت، بیان برخی از خطبه‌های تاریخی امام سجاد (علیه السلام) و تحلیلی بر ارتباطات سیاسی انصارالله یمن و روسیه و وحدت برای مقابله با آمریکا از دیگر مباحث مطرح شده در خطبه دوم بود.