در ادامه سفر رئیس مجلس در استان بوشهر

بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از سد دالکی

محمد باقر قالیباف در سفر به شهرستان دشتستان از روند ساخت سد دالکی بر روی رودخانه شاپور دیدن کرد.

به گزارش جنوب استان رئیس مجلس شورای اسلامی و مجمع نمایندگان استان بعد از ظهر امروز (پنجشنبه ۱۰ شهریورماه) در جریان نظارت ستادی به شهرستان دشستان رفتند و از سد دالکی بازدید و در جریان میزان پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

سد مخزنی دالکی، بر روی رودخانه دالکی با سطح حوضه آبریز بیش از ۵ هزار کیلومتر مربع در ۲۰ کیلومتری شمال شرق شهر دالکی از توابع شهرستان دشتستان در حال ساخت است.

سد دالکی با حجم مخزن ۲۷۰ میلیون مترمکعب و حجم قابل برنامه‌ریزی ۴۳۵ میلیون مترمکعب در سال بر روی رودخانه دالکی در حال ساخت است.

202209104956576232.jpg (675×340)

تأمین آب مورد نیاز ۱۲ هزار و ۷۵۰ هکتار از نخلستان‌های موجود در مناطق دالکی، دهقاید، وحدتیه و بخش سعدآباد دشتستان و بخشی از حقابه تالاب حله احداث از جمله اهداف این سد است.

قالیباف به دعوت نمایندگان استان و به منظور حضور در کنگره شهید رئیس‌علی دلواری و بازدید از حوزه‌های مختلف به استان بوشهر سفر کرده است.

رؤسای کمیسیون‌های انرژی، عمران، صنایع و کشاورزی و نیز تعدادی از مدیران دولت، رئیس مجلس را در این سفر همراهی می‌کنند.

در این سفر یک روزه، رئیس مجلس از پنج پروژه بزرگ ملی به صورت میدانی و بدون حضور مردم شریف مناطق بازدید خواهد کرد.

بازدید از شرکت نفت گوره (شمال استان منطقه کوره)، سد بزرگ دالکی (کارگاه دالکی)، پروژه ملی راه آهن بوشهر شیراز (کارگاه مرکزی)، یکی از پروژه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی (جنوب استان)، و پروژه سد دشت پلنگ (کارگاه دشت پلنگ) برای این سفر برنامه‌ریزی شده است.