موسی احمدی

اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز مدارس استان بوشهر

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس از تکمیل ۲۲ مدرسه در شهرستان‌های جنوبی استان خبر داد و گفت: این مدارس با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان با مشارکت سازمان نوسازی مدارس و اعتبارات وزارت نفت راه‌اندازی و تجهیز شد.

حجت‌الاسلام موسی احمدی صبح امروز در جمع دانش‌آموزان کنگان خاستگاه قداست و بقا و استمرار انقلاب اسلامی را مدارس دانست و اظهار داشت: پرورش دانش‌آموزان بر اساس تراز انقلاب اسلامی با حضور معلمان انقلابی یک ضرورت است.

نماینده کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی نقش شهدا در اقتدار ایران اسلامی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: شهید صافی‌ها به‌عنوان دانش‌آموز شهید کم سن استان بوشهر از دره‌بان شهرستان جم و دیگر شهدای دانش‌آموز و دانشجوی ایران اسلامی برای مقابله با دشمن و ساختن ایرانی آباد، در یک دست اسلحه و در دست دیگر کتاب داشتند و دشمن هم به‌خوبی متوجه خاستگاه انقلاب در مدارس و دانشگاه‌ها شده است و برای ضربه زدن به آنها برنامه‌ریزی دقیق و جامعی دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی طرح سند ۲۰۳۰ را یکی از برنامه‌های دشمن در راستای آسیب به خاستگاه انقلاب و اثر منفی بر فرهنگ دینی و تربیت اسلامی دانش‌آموزان دانست و خاطر نشان کرد: هر چند دولت وقت بخشی از این طرح را غیررسمی دنبال کرد و اثر آن هم در نوجوانان و جامعه دیده می‌شود اما بصیرت و آگاهی‌بخشی رهبر انقلاب و هوشیاری معلمان انقلابی، این نقشه را خنثی کرد.

نماینده شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را از طرح‌های مهم و اساسی دانست و تصریح کرد: امروز به‌جای سند ۲۰۳۰ ، سند تحول بنیادین در آموزش‌ و پرورش تدوین و تصویب شده است تا لکه‌های زمان و دولت‌های گذشته را از بین ببرد و نظام آموزشی را به جایگاهی برگرداند که ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب در آن خلق می‌شد.
احمدی، مدیریت مدارس بر اساس آرمان‌ها و اهداف انقلاب را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر مدارس بر اساس آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب مدیریت شود می‌توانیم در آینده شاهد حضور دولت و مدیران انقلابی و جهادی برای حل مشکلات و مسائل مردم و کشور باشیم و اگر از آموزش و پرورش غافل شویم خواسته دشمن محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه خانواده، مدرسه و جامعه ۳ رکن اساسی تربیت نسل آینده است افزود: شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی به خانواده‌ها تهاجم کرده است و متأسفانه به زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی صدمه زده است و دشمن در حال رسیدن به آن چیزی است که سال‌ها با جنگ سخت و نرم برای آن طراحی کرده است.

نماینده کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی تقویت ارزش‌های دینی برای مصون ماندن جامعه از اهداف دشمن را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: برای اصلاح و تقویت نهاد خانواده و مدرسه و ایجاد شرایط مطلوب در جامعه، باید به گذشته نگاه کرد و این ۳ سنگر خانواده، مدرسه و جامعه را متأثر از دفاع مقدس و ارزش‌های دینی تقویت کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس در رتبه‌بندی معلمان، حتی برای بازنشستگان ورود جدی و خوبی داشته است گفت: آخرین مراحل این طرح به‌خوبی دنبال و پیگیری می‌شود.

احمدی از تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل مدارس خبر داد و خاطر نشان کرد تلاش و برنامه‌ریزی یک‌ساله برای تأمین ۶۰ میلیارد تومان اعتبار و تکمیل و تجهیز ۲۲ مدرسه با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حوزه شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر انجام شد.

وی با بیان اینکه این مدارس با مشارکت سازمان نوسازی مدارس و اعتبارات وزارت نفت راه‌اندازی و تجهیز شده است افزود: اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی با پیگیری انجام شده افزایش چند برابری داشته است که تحول مهمی در حوزه زیرساخت‌ها به ویژه در شهرستان‌های جنوبی استان ایجاد می‌شود.