معاون استاندار

آزمایشگاه پایش آلایندگی زیست محیطی در جنوب استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از راه‌اندازی آزمایشگاه پایش زیست‌محیطی در استان خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده ۲ آزمایشگاه پایش آلایندگی زیست محیطی ویژه ۴ شهرستان جنوبی استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

اکبر پورات صبح امروز در نشست کارگروه پدافند غیرعامل استان بوشهر با اشاره به اینکه اقدامات مهمی در بخش‌های مختلف زیرساختی، اقتصادی، عمرانی و خدماتی انجام شده است، اظهار داشت: تزریق امید و نشاط به جامعه به ویژه جوانان مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی با بیان اینکه بیش از یک‌هزار طرح عمرانی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن در شهرها و روستاهای استان آغاز شد گفت: با اجرا این طرح‌ها وضعیت تأمین آب آشامیدنی در حال بهبود و زیرساخت‌های برق‌رسانی مطلوب‌تر شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به  مصوبات سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به استان بوشهر گفت: در سفر معاون اجرایی رئیس جمهور در تسریع مصوبات استانی هیئت دولت اعتبارات قابل توجهی تخصیص یافت که روند اجرایی این مصوبات تسریع داد.

پورات با اشاره به دسیسه‌های دشمنان، ضد انقلاب و معاندان نظام اسلامی تصریح کرد: دشمن با استفاده از بهانه‌های گوناگون اهداف خود را در جامعه اجرا می‌کند که باید آگاهی مردم به ویژه جوانان و نوجوانان نسبت به توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان افزایش داد.

وی با بیان اینکه دشمنان از جمله منافقین و ضد انقلاب اقدام به اغتشاش و آشوب کردند گفت: با حماسه حضور ملت ایران در صحنه، اهداف و ترفندهای دشمنان خنثی شد.

معاون استاندار بوشهر ارتباط مسئولان از جمله فرمانداران، بخشداران و دیگر مدیران با مردم به ویژه جوانان را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: مردم همواره در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی نقش خود را نشان داده‌اند که در این شرایط حضور حماسی مردم استان بوشهر در حمایت از انقلاب، نظام، ولایت و ارزش‌ها قابل تحسین است.

پورات مقابله با آلایندگی زیست محیطی در جنوب استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در این راستا سازمان حفاظت محیط زیست برای مقابله با آلایندگی‌ها اقدام به راه‌اندازی ۲ آزمایشگاه پایش آلایندگی زیست محیطی ویژه ۴ شهرستان جنوبی استان بوشهر کرده است.

وی تخصیص اعتبارات برای استقرار سنجش آلایندگی زیست‌محیطی را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای کنترل و رفع‌ آلایندگی‌های زیست‌محیطی در نقاط استقرار تأسیسات نفتی و گازی طرح‌های مهمی اجرا شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر فعال شدن تعاونی مرزنشینان در نقاط مختلف استان بوشهر را یکی دیگر از برنامه‌ها دانست و بیان کرد: برای جبران کمبود آب آشامیدنی طرح‌های مهمی در قالب تأسیسات آب‌شیرین‌کن اجرا شده که تا پایان امسال ۴۵ هزار مترمکعب به ظرفیت تولید آب استان بوشهر افزوده می‌شود.

پورات ادامه داد: با تکمیل طرح‌های آبرسانی به ویژه آب‌شیرین‌کن ۷۰ هزار مترمکعب نیروگاه اتمی بوشهر، مشکل تأمین آب شرب استان در شهرها و روستاهای استان برطرف می‌شود.