نماینده ولی فقیه بوشهر

دوران فتنه زمانی برای سکوت نیست/ لزوم انتخاب هوشمندانه مسیر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: کسی که در عرصه مدیریت و جریان آشوب قرار می‌گیرد باید هوشمندانه مسیر خود را از آن‌ها جدا کند.

به گزارش جنوب استان آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته وحدت و میلاد حضرت محمد (ص) اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان از هر فرصتی برای ایجاد تفرقه استفاده می‌کنند، اتحاد مسلمانان بیش از هر زمان دیگری ضروری است.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف میان مذاهب اسلامی شیعه و سنی هستند خاطرنشان کرد: اتحاد مسلمانان تمام اهداف دشمنان را ناکام می‌کند.

امام جمعه بوشهر با گرامیداشت روز روستا و عشایر بر توجه به زیرساخت‌های روستاها و مناطق عشایری به‌عنوان مراکز مهم تولیدی و تحقق مطالبات روستاییان و عشایر تأکید کرد.

با تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این نیرو تصریح کرد: خدمات نیروی انتظامی در ابعاد گوناگون درخور تحسین است چراکه تمام اهداف و برنامه نیروی انتظامی برای حفظ امنیت، آرامش جامعه و آسایش مردم است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه همه آحاد جامعه قدردان نیروی انتظامی هستند خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین شاخص‌های حیات جامعه در زمینه‌سازی پیشرفت و توسعه، امنیت است که نیروی انتظامی در خط مقدم ایجاد امنیت قرار دارد.

بصیرت و ولایت‌مداری راه مقابله با فتنه است

وی در ادامه با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه افسری با بیان اینکه اغتشاشات اخیر در کشور برنامه‌ریزی شده بود اظهار داشت: مرگ یک بانو بهانه‌ای برای سران جبهه استکبار برای ایجاد آشوب و اغتشاش در سال تحصیلی جدید بود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه فوت این بانو همه را متأثر کرد گفت: اگر فوت این بانو هم نبود برنامه‌ای در دستور کار جبهه استکبار بود که در آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و اینچنین فضاهای جامعه را آشوب و مدیریت کند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه دشمن با هر جریان حق سر دشمنی دارد تصریح کرد: جریان حق، وجودش، نفی جریان باطل است و امور باطل مرگ خودش را در وجود جریان حق می‌بیند لذا به اشکال مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و علم و فناوری دشمنی می‌کند و دنبال این است که نشانه‌هایی در جغرافیای هدف به دست آورد و با مدیریت افراد بی بصیرت آن اهداف را محقق کند.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه باید با بصیرت، مقاومت و ولایت‌مداری در مقابل فتنه‌ها ایستادگی کرد و در صحنه حاضر شد افزود: باید با این ویژگی‌ها توطئه‌های دشمن را با تمام وجود خنثی کنیم، اکنون ملت با بصیرت ایران بر اساس ولایت‌مداری و دوست داشتن کشور در محکوم کردن اهداف دشمنان یک صدا فریاد زدند و اگر دشمن بخواهد به ایران تعرض کند با تمام وجود مقاومت می‌شود.

دست دشمن پشت صحنه این آشوب مشهود بود

وی با بیان اینکه دست دشمن پشت صحنه این آشوب مشهود بود گفت: در برخی کشورها مانند فرانسه، انگلیس و اخیراً در افغانستان، آمریکا و دیگر کشورها این قدر حقوق زنان پایمال و یا آنان کشته می‌شود آیا رئیس جمهور آمریکا، فرانسه و نخست وزیر انگلیس و یا کشورهای مرتجع منطقه یک حرف می‌زند.

صفایی بوشهری، اضافه کرد: اما یک بانو در اینجا فوت می‌کند که مسئله آن در دست بررسی است، بیانیه داده می‌شود، تحریف می‌کنند، مطبوعات و رسانه‌ها در اختیار می‌گیرند این نشان می‌دهد آنان دلسوز آن بانو یا دلسوز حقوق بانوان نیستند چراکه اگر بودند در کشور خودشان انجام می‌دانند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه آنان حامی حقوق زنان نیستند و این بهانه است افزود: این حرکات نشان می‌دهد دشمنان دلسوز آن بانو نیستند، زیرا در یکی از این کشورهای مدعی در سال چند ده زن به قتل می‌رسد، اما بر روی آن سرپوش گذاشته و حتی یک بیانیه نمی‌دهند و مخفی کاری می‌کنند که نشان می‌دهد آن‌ها به دنبال آشوب و فضا سازی برای تضعیف اقتدار ایران در عرصه بین‌المللی و جلوگیری از پیشرفت و تمدن آفرینی هستند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، تأکید کرد: آمریکا، انگلیس، آل سعود بداند، ایران و ایرانی بر اساس آموزه‌های اسلامی و انقلابی با بصیرت تاریخی خودش یک قدم از پیشرفت ایران، عقب نخواهد نشست و در مقابل این توطئه‌ها همواره سربلند بیرون خواهد آمد.

جامعه ورزشی و هنری ما پاک و سالم است

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه افراد هوشمندانه باید صف خودشان را از صف دشمنان جدا کنند گفت: روشن است کسی که در عرصه مدیریت و جریان آشوب قرار می‌گیرد باید هوشمندانه مسیر خود را از آن‌ها جدا کند.

وی اضافه کرد: همه کسانی که به خیابان‌ها آمدند یکسان نیستند برخی بر اساس هیجان و بعضی دیگر برای پیشبرد اهداف دشمنان آمده‌اند که باید با سرکردگان آنها برخورد قاطع و قانونی شود.

وی بیان کرد: جامعه ورزشی و هنری ما یک جامعه پاک و سالم است و با بیانیه دادن چند نفر محیط را نمی‌توانند آلوده کنند، کسانی که تاکنون سکوت کرده‌اند مانند فتنه ۸۸ نباشند که پس از فتنه سخن گفتند؛ در این اغتشاشات هم باید به موقع در صحنه بود نه وقتی کار از کار گذشت.