دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر

۸.۵ تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد

خرم‌آبادی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: در ۷ ماه امسال ۸.۵ تن انواع مواد مخدر از سوی نهادهای مبارزه با سوداگران مرگ در این استان کشف و ضبط شده است.

به گزارش جنوب استان عقیل خرم‌آبادی شامگاه یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر پیشگیری از اعتیاد در مراکز آموزشی را یکی از برنامه‌ها دانست و اظهار داشت: در هفته پیشگیری از اعتیاد از ۲۲ تا ۲۸ آبان برنامه‌های مختلفی در استان بوشهر اجرا شد.

وی برگزاری برنامه مشاوره، نمایشگاه آثار مصرف مواد مخدر، برنامه‌های نشاط اجتماعی و پخش فیلم را از برنامه‌های هفته پیشگیری از اعتیاد در فضاهای آموزشی دانست و تصریح کرد: آموزش همگانی از جمله اولویت‌های اجرایی این نهاد برای مقابله با مواد مخدر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر از اجرا طرح یاری‌گران زندگی در مدارس خبر داد و بیان کرد: این طرح برای پیشگیری از شیوع مصرف موادمخدر در سطح مدارس اجرایی شده است.

خرم‌آبادی  اضافه کرد: امسال گروه‌های مختلف تحت پوشش دوره‌های آموزشی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر قرار گرفتند.

وی مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: در ۷ ماه امسال ۸٫۵ تن انواع مواد مخدر از سوی نهادهای مبارزه با سوداگران مرگ در این استان کشف و ضبط شده است.

جمع‌آوری کامل معتادان متجاهر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی‌ استاندار بوشهر نیز تهدید به اعتیاد در خانواده‌ها را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: امروزه همه خانواده‌ها در معرض تهدید بلایای خانمان‌سوز اعتیاد هستند و لازم است خانواده‌ها از آموزش لازم در این زمینه برخوردار شوند.

اکبر پورات با اشاره بر اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر و انجام کارهای فرهنگی در این زمینه در استان، تصریح کرد: نقش سازمان‌های مردم‌نهاد استان بوشهر در این راستا بسیار حیاتی و تأثیرگذار است.

پورات با اشاره به دستور وزارت کشور مبنی بر جمع‌آوری کامل معتادان متجاهر از نقاط مختلف اجتماع خاطر نشان کرد: خوشبختانه با فعالیت‌های صورت گرفته در سطح استان توسط دستگاه‌های مربوطه، خیرین و سازمان‌های مردم نهاد و با راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ استان بوشهر در این زمینه عملکرد بسیار موفقی داشته است.

وی حمایت از درمان معتادان را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: اعتیاد یک نو بیماری قابل درمان است و برای درمان و بعد از درمان حمایت‌های لازم از جامعه هدف انجام می‌شود که یکی از مهمترین طرح‌ها ایجاد اشتغال برای بهبودیافتگان است، دولت سیزدهم تسهیلاتی در اختیار بهزیستی قرار داده که واجدین شرایط می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: نیروی انتظامی از سال گذشته تاکنون با شدت و قاطعیت تمامی مسیرهای تردد استانی را حراست و حفاظت کرده که این موضوع سبب شد قاچاقچیان مواد مخدر به گونه‌ای قابل توجه در اهداف خود ناکام بمانند و پس از دستگیری به محاکم قضایی تحویل داده شوند.

پورات یکی از برنامه‌ها را برگزاری کمیته اشتغال و توانمندسازی بهبودیافتگان از اعتیاد نام برد و تأکید کرد: توانمندسازی بهبودیافتگان از اعتیاد و اشتغال‌زایی برای آنان نقش مهمی در اثربخشی برنامه‌های پیشگیری و مقابله با اعتیاد به مواد مخدر دارد.

وی اضافه کرد: باید صیانت از بهبودیافتگان و تشکیل کمیته اشتغال و توانمندسازی بهبودیافتگان اعتیاد در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر قرار بگیرد.