معاون استاندار:

مجوز استخدام ۱۰۰ نفر نیروی جدید در استان بوشهر صادر شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: مجوز استخدام و بکارگیری یکصد نفر نیروی جدید برای این استان صادر شد.

به گزارش جنوب استان، اکبر پورات شامگاه سه شنبه در نشست شورای مشورتی نیروهای انقلابی در استان بوشهر اظهار کرد: باید در قالب جهاد تبیین دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی را برای آحاد جامعه به ‌ویژه نسل جوان بیان کرد تا قدر داشته‌های خود را بدانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تصریح کرد: امروز ملت ایران باید در برابر فتنه‌های دشمن هوشیار باشند و نگذارند دشمنان به اهداف شوم خودشان دست پیدا کنند.

پورات اضافه کرد: یکی از نیازهای امروز ما در کشور گسترش فرهنگ متعالی اسلام و معارف ناب انقلاب اسلامی در راستای مقابله هوشمندانه با تهاجم دشمنان ایران اسلامی است.

پورات اظهار کرد: در همین زمینه باید در استان بوشهر با مقابله دور اندیشانه با بهره مندی از حضور نخبگان متخصص، متعهد، متدین و دغدغه مند به ویژه جوانان انقلابی که دارای روحیه جهادی هستند، در برابر بمباران تبلیغاتی دشمن و همچنین دفاع از محرومان و مستضعفان به عنوان یکی از اصول بنیادین انقلاب اسلامی با قدرت فعالیت و ایستادگی کرد.

وی گفت: ما باید در راستای ایجاد اشتغال و بهره‌مندی از جوانان به حمایت از تولید و رفع موانع به همراه جذب سرمایه گذار در استان تلاش و فعالیتی جهادی داشته باشیم و این شیوه به طور قطع روند توسعه‌ای و اشتغالزایی در استان بوشهر را روان و سرعت می‌دهد.

پورات ادامه داد: در همین زمینه با اقدامات و پیگیری‌های جهادی مدیریت ارشد استان و سایر مسئولان دستگاه‌های اجرایی با سرمایه‌گذاری‌های چشمگیری که در بخش‌های مختلف نظیر شیلات، کشاورزی و بخش خصوصی و به خصوص حوزه نفت و گاز در استان صورت گرفته و با تربیت نیروی انسانی کارآمد گام‌های موثری برای استان به لحاظ کاهش نرخ بیکاری برداشته می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: در همین ارتباط در سال جاری با پیگیری‌های استاندار بوشهر بالغ بر ۲۳ هزار ۸۰۰ نفر شغل در استان بوشهر ایجاد شده است.

پورات با اشاره به افزایش ۴۲ درصدی بخش حمل و نقل در استان بوشهر افزود: در سفر دوم رئیس جمهور به استان، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه های مختلف برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی که مهمترین آن ها در بخش نفت، گاز و پتروشیمی است.

وی اظهار کرد: به طور قطع امید به یافتن شغل و تقویت فرهنگ کار یک مزیت است و مسئولان استانی باید با تقویت فرآیندهای مهارت آموزی، تربیت نیروی استانی و حمایت از کسب و کارها و بخش خصوصی بتوانیم از این ظرفیت استفاده و روند کاهشی نرخ بیکاری را در استان تداوم بخشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر یادآور شد: در مدت اخیر طی نشست هایی که با نیروهای انقلابی، نخبگان و فرهیختگان متخصص در استان داشتیم شاهد فعالیت های مختلف جهادی، علمی-آموزشی و فرهنگی در استان بوده ایم که برکات زیادی در این مدت داشته و در حوزه های گوناگون دستاوردهای مطلوبی حاصل شده و امیدواریم با وحدت همدلی بی نظیری که در استان بوشهر شاهد هستیم این روند توسعه و ادامه یابد.