مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر:

ارتقای جایگاه معلم پیش‌زمینه انسان‌سازی موفق است

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ارتقای جایگاه معلم پیش‌زمینه انسان‌سازی موفق است.

به گزارش جنوب استان، علی موحدی ظهر دوشنبه در مراسم آئین تجلیل بانوان فرهنگی برگزیده طرح استانی بانوی امید آفرین اظهار داشت: آموزش و پرورش نقش بسیار مهم و برجسته‌ای در تربیت دانش‌آموزان تراز انقلاب اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه دانش‌آموز محور و پایه نظام تعلیم و تربیت است گفت: آموزش و پرورش به‌صورت عام و به ویژه فرهنگیان خانم به‌صورت خاص نقش اساسی در تربیت دانش‌آموز در تراز انقلاب اسلامی دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در ادامه، مدارس را کارخانه انسان‌سازی دانست و افزود: بر اساس سند تحول بنیادین، مربی بودن شرط انسان‌سازی توسط معلم است.

وی خاطرنشان کرد: معلم به عنوان مربی با تربیت انسان در افزایش سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی نقش آفرین است.

تلاش دشمن در حوزه فرهنگی

موحدی با بیان اینکه ارتقای جایگاه معلم، پیش زمینه انسان سازی موفق است گفت: معلم، وزارت آموزش و پرورش و دستگاه‌های اجرایی با رسالت فرهنگی، به ترتیب بیشترین نقش را در پاسداشت کرامت معلم در جامعه بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: دشمن در حالی که فروش داروی بیماری سرطان را به ایران تحریم کرده است اما با بیش از ۲۸۰ شبکه فارسی زبان، به طور رایگان برنامه‌های مختلف را با هدف جنگ ترکیبی و شناختی پخش می‌کند.

موحدی تأکید کرد: آموزش و پرورش، دانش‌آموزان را با اصول اساسی انقلاب اسلامی آشنا کرده و شهیدان همچون محسن حججی و علی لندی‌پور را پرورش می‌دهد.