با حضور دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی

افتتاح بخش‌های ویژه بیمارستان نبی اکرم عسلویه

بخش‌مراقبت‌های ویژه بیمارستان تأمین‌اجتماعی نبی‌اکرم (ص) عسلویه در استان بوشهر با ظرفیت چهار تخت "آی.سی.یو" و چهار تخت "سی.سی.یو" که با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال تجهیز شده، صبح امروز در مراسمی با حضور مسئولین شهرستان و استان افتتاح شد.

به گزارش جنوب استان دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی در سی‌ویکمین سفر استانی به‌منظور بازدید میدانی از چگونگی ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان و بازنشستگان در شهرستان لامرد استان فارس و استان بوشهر، بعدازظهر روز چهارشنبه پنجم بهمن به همراه تعدادی از معاونان و مدیران این سازمان وارد عسلویه شد.

در جریان این سفر استانی، مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی در شهرستان لامرد  از درمانگاه در حال ساخت در شهر مهر، پلی‌کلینیک امام رضا (ع) لامرد و همچنین شعبه تأمین‌ اجتماعی بازدید نظارتی نمودند و پس از آن به استان بوشهر و شهر عسلویه سفر کرده و ضمن بازدید از بیمارستان حضرت نبی‌اکرم (ص) عسلویه در مراسم افتتاح بخش‌های مراقبت‌های ویژه – ICU  و CCU – این بیمارستان، در مراسم کلنگ‌زنی ساختمان شعبه عسلویه که در مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار است، شرکت کردند.

بیمارستان نبی اکرم عسلویه: این بخش‌ها شامل هشت تخت آی. سی یو و سی. سی. سی است که با اعتبار ۱۴۰ میلیارد با حضور سید میرهاشم موسوی افتتاح شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر در این مراسم گفت: عملیات اجرایی هشت تخت آی. سی. یو و سی. سی. یو از ابتدای سال ۱۴۰۰ و با اعتبار ۱۴۰ میلیارد آغاز شده است.
حسن اسماعیلی افزود: این طرح از خواسته‌های مهم منطقه جنوب استان بوشهر است که نیاز مردم برای مراجعه به سایر مراکز درمانی را کاهش می‌دهد.
وی گفت: حدود یک میلیون نفر از جمعیت استان بوشهر، تحت پوشش خدمات متنوع بیمه‌ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی هستند که شامل حدود ۹۳۰ هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی و نیز بیش از ۷۵ هزار نفر بازنشسته و مستمری‌بگیر اصلی و تبعی است.


دکتر موسوی در این مراسم گفت: دولت سیزدهم، دولتی مردمی است که با وجود همه مشکلات، رئیس‌جمهور محترم همواره به مسئولان توصیه دارند که در زمینه توسعه خدمت‌رسانی به مردم  از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

وی افزود: در بیش از یک سالی که از فعالیت دولت گذشته اتفاقات خوبی در سازمان تأمین اجتماعی که متولی ارائه خدمات به نیمی از مردم جامعه است، در راستای توسعه خدمت‌رسانی به مردم و بیمه‌شدگان رقم خورده که با ادامه این رویکرد و تلاش مسئولان در بخش‌های مختلف اطمینان دارم خیلی از مشکلات کشور حل خواهد شد.

دکتر موسوی همچنین گفت: در راستای پاسخ شایسته به مطالبات مردم، بیمه‌شدگان و بازنشستگان عسلویه نیز با جمع‌بندی موارد مطرح شده در این بازدیدهای نظارتی، تصمیمات مقتضی اتخاذ و به مسئولان تأمین‌اجتماعی منطقه ابلاغ می‌شود و در این مسیر سعی می‌کنیم با توسعه خدمات، شرمنده مردم نباشیم.

مدیر درمان تأمین‌اجتماعی استان بوشهر نیز در این مراسم گفت: عملیات اجرایی افزودن هشت تخت “آی.سی.یو” و “سی.سی.یو” به ظرفیت درمانی بیمارستان نبی‌اکرم (ص) عسلویه، از ابتدای سال ۱۴۰۰ و با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال آغاز شد.

دکتر حسن اسماعیلی  افزود: این پروژه‌ از مطالبات مهم منطقه جنوب استان بوشهر است که نیاز بیمه‌شدگان این منطقه به مراجعه به سایر مراکز درمانی را کاهش خواهد داد.

براساس این گزارش دکتر موسوی در حاشیه این مراسم، در دیدارهایی صمیمانه با بیماران، مراجعان و کادر بیمارستان نبی‌اکرم (ص) عسلویه، مسائل و مطالبات آنان را مورد بررسی قرار داد.

بازدید از شعبه تأمین‌اجتماعی عسلویه

دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در ادامه سفر خود به استان بوشهر روز پنجشنبه همچنین همراه با تعدادی از معاونان و مدیران این سازمان، از شعبه تأمین‌اجتماعی در عسلویه بازدید کرد.

دکتر موسوی در این بازدید با حضور در بخش‌های مختلف شعبه تأمین‌اجتماعی عسلویه از نزدیک با کارکنان و شماری از مراجعان گفت‌وگو کرد. وی دیدارهای استانی خود با کارکنان و مردم را در راستای رویکرد دولت سیزدهم برای ارتباط نزدیک با مردم و فراهم‌سازی شرایط برای خدمت‌رسانی بیشتر به جامعه هدف عنوان کرد.


در استان بوشهر سازمان تامین اجتماعی دارای ۱۵ شعبه، ۳ بیمارستان ملکی و ۷ مرکز درمانی ملکی است.