امام جمعه اهل سنت شهرستان کنگان

انقلاب اسلامی توانست وحدت و تقریب را جهان اسلام تقویت کند

امام جمعه اهل سنت شهرستان کنگان، بیان کرد: انقلاب اسلامی توانست امت اسلامی را تحت لوای یک پرچم گردهم آورد؛ اختلاف ، تفرقه ، شکاف و نفاق در بین امت اسلامی سمی مهلک است و سبب ضعف جوامع اسلامی خواهد شد که باید با تمام وجود از آن جلوگیری کرد.

به گزارش جنوب استان شیخ محمد جمالی امام جمعه اهل سنت شهرستان کنگان در آستانه ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که انقلاب اسلامی با زعامت امام راحل(ره) به ثمر نشست و توانست وحدت و انسجام را به امت اسلامی بازگرداند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان کنگان ، ادامه داد: همگان بر این مسئله اتفاق نظر دارند که وحدت رمز پیروزی امت اسلامی است و نبود و فقدان وحدت می تواند آسیب ها و مشکلات فراوانی را برای اسلام به بار آورد.

شیخ جمالی عنوان کرد: انقلاب اسلامی توانست امت اسلامی را تحت لوای یک پرچم، آن هم کلمه” لا اله الا الله”  و “محمد رسول الله” گردهم آورد و به دور از تفرقه و اختلاف، زندگی مسالمت آمیزی را برای مذاهب و ادیان فراهم سازد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون با برگزاری کنفرانس ها و همایشهای متعدد سعی بر این مسئله داشته است که وحدت و تقریب جهان اسلام را تقویت بخشد تا دشمنان اسلام نتوانند اسلام و امت اسلامی را تضعیف نمایند.

وی در پایان تاکید کرد: اختلاف ، تفرقه ، شکاف و نفاق در بین امت اسلامی، سمی مهلک است و سبب ضعف جوامع اسلامی خواهد شد که باید با تمام وجود از آن جلوگیری کرد؛ امیدواریم در سایه این حکومت اسلامی وحدت کنونی انشالله مستدام باشد و در ذیل توجهات مقام معظم رهبری سکان دار این نظام که الحق و الانصاف سعی و کوشش فراوانی در مسئله وحدت دارند به قدرت و بالندگی مداوم دست یابیم.