بخشدار سیراف:

پیام بخشدار سیراف به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره ۱۹ شهید و چهار شهید گمنام بخش سیراف

روشن، بخشدار سیراف با صدور پیامی با گرامیداشت یاد و خاطره 19 شهید و چهار شهید گمنام بخش سیراف از برپایی هفتمین یادواره شهدای بخش سیراف با شکوه و در نهایت معنویت، تقدیر و تشکر کرد.

بخشدار سیراف در پیام خود آورده است :

بسم رب الشهدا والصدیقین

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون ۱۶۹ آل عمران

با درود به ارواح طیبه شهدای اسلام از صدر تاکنون علی الخصوص شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم و همچنین درود بر شهدای گرانقدر بخش سیراف و با عرض سلام به محضر مبارک امام خامنه ای مدظله العالی و شما مردم عاشورایی که حضور سبزتان در مجلس شهدا که میزبان آن ۲۳ شهید این دیار ولایتمدار و ایثاگر بود و باعث تجدید پیمان مجدد با فرهنگ علوی و عاشورایی و آرمان های انقلاب اسلامی بود.

مقام معظم رهبری هم درخصوص زنده نگهداشتن یاد شهیدان فرموده اند:

«زنده نگهداشتن یاد شهیدان انقلاب اسلامی باعث تداوم حرکت انقلاب است. عظمت ما به خاطر شهادت جوانان و فرزندان این ملت است. »

قطعا به تصویر کشیدن آرمان های شهدا و ایثارگری این جوانان عاشق شهادت، با گفتمان میثاق شهدا و ارائۀ الگوی ارتباطی میان مردم و شهدا امکان پذیر خواهد بود لذا هر چه بیشتر در این آموزه ها تعمق و تفکر گردد، می توان به نتایجی بهتری دست یافت و در راستای تحقق شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان امروزی می توان بر مشکلات فرهنگی ، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی فائق آمد و یقیناً این مهم دور از دسترس نیست. لیکن تحقق این امر نیازمند تعمیق در مولفه های ایثار و شهادت است تا بتوان با پرهیز از منحصر نمودن فرهنگ ناب دفاع مقدس و گفتمان متعالی شهادت در برخی نمادها کلیشه ای و شعاری بیش از پیش در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب تلاش کنیم.

برگزاری هفتمین یادواره چهار شهید گمنام و ۱۹شهید بخش سیراف ، فرصتی برای انتقال پیام این عزیزان به هزاران مرد و زن و معرفی نقش و جایگاه انقلاب در دوران دفاع مقدس است.

این از افتخارات مردم بخش سیراف است که با تقدیم ۱۹ شهید در زمره مناطقی قرار گیرد که باخون، پیمان حمایت از انقلاب و ارزش های نظام مقدس اسلامی ایران و تبیعیت از اوامر ولی فقیه را بسته است و خدا را شکر می گوییم که با وجود همه مشکلات به وجود آمده اقتصادی، هنوز روحیه شهادت و ایثار در فرزندان این مرز و بوم به وضوح و حداکثر دیده می شود و قطعا تلاش شبانه روزی این جوانان در عرصه های فرهنگی و برپایی یادواره ها و مناسبت های ملی و مذهبی، گوشه ای از این رفتار و منش مردم این دیار ولایتمدار و ایثارگر است.

در طول تاریخ انقلاب ، آنچه که بی نظیر است، تقدیم هزاران جوان در عرصه شهادت و ایثار است که در مکتب علوی درس ایثار، گذشت، شهامت و شهادت را فرا گرفته بودند و نشان دادند که ایران آرمان هایش را با اسلام و ولایت گره زده و خواهد زد.

حضور سراسر شور و نشاط شما عزیزان در این محفل الهی – معنوی زینت بخش اندیشه های ناب و خالص دلیری ها و رشادت های غیورانه و غیرت مندانه ی شهیدان است، شهیدانی که تا ابد نام و یاد پرافتخارشان، بر صفحه ی سپید روزگار و در تاریخ اندیشه ها با عزت و عظمت، ابدی و سرمدی خواهد ماند.

لذا شایسته است از بابت برگزاری یادواره شهدای بخش سیراف در حوزه مقاومت بسیج خاتم الانبیا شهر سیراف ، از کلیه دست اندرکاران، دلسوزان و نیروهای خدوم و ارزشی بخش سیراف به ویژه ستاد یادواره شهدای بخش سیراف ، امام جمعه محترم بخش سیراف حاج آقای عاشوری ، ریاست محترم بنیاد شهید شهرستان کنگان برادر بزرگوارم آقای نادری، از اهتمام فرماندهان محترم نظامی و انتظامی، فرمانده سپاه کنگان جناب سرهنگ حسن زاده، فرمانده حوزه مقاومت بسیج خاتم الانبیا جناب سرهنگ کوهی ،
، شوراهای اسلامی شهر و روستاها ، دهیاران، شهردار سیراف و سایرین که در برگزاری شایسته این مراسم تلاش نموده اند، تشکر و قدردانی نموده و این زحمات با ارزش آنها را ارج نموده و انشاالله موجبات تجدید بیعت ملت عزیز و شهیدپرور بخش سیراف با آرمان های امام و شهیدان و ناامیدی دشمنان قسم خورده و تداوم راه اسلام و قرآن و انقلاب باشد.

در ضمن حضور باشکوه اقشار مختلف مردم فهیم و همیشه در صحنه ، خانواده های محترم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، هیات های مذهبی، بسیجیان، مداح اهل بیت کربلایی رضا منفرد و میهمان ویژه این مراسم برادر گرانقدر حاج آقای دیانی سخنران مجلس و از همرزمان شهید سلیمانی را گرامی داشته و امیدواریم در پناه حق محفوظ و موید باشند.

به امید ثابت قدم بودن در مسیر شهدا و آرمانهای والای آنها از خدای شهیدان می خواهیم که همواره ما را در طی طریق پاک شهداء دچار تردید ننموده و با تاسی از ولی فقیه و بسان اهل یقین، توفیق تداوم راه شهیدان را نصیب مان کند.

والعاقبه للمتقین

محمد روشن بخشدار سیراف