ثبت ۲۶۹ فقره تصادف در جاده‌های استان بوشهر/ ۱۴ نفر فوت کردند

مزارعی، رئیس پلیس راه استان بوشهر از ثبت وقوع ۲۶۹ تصادف جاده‌ای در تعطیلات نوروز در محورهای مواصلاتی استان بوشهر خبر داد و گفت: از ۲۵ اسفند تاکنون ۱۴ نفر به سبب تصادفات خودرویی در استان فوت کرده‌اند.

سرهنگ صادق مزارعی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح نوروزی پلیس راه از ۲۵ اسفند آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد اظهار داشت: تاکنون ۱۲ مورد تصادفات منجر به فوت در  محورهای جاده‌ای استان بوشهر به وقوع پیوسته و ۱۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

فوتی‌های جاده‌ای ۳۳ درصد کاهش یافته است

وی با بیان اینکه فوتی‌های جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد کاهش یافته است گفت: در مدت یاد شده ۶۷ مورد تصادفات خودرویی جرحی در جاده‌ای استان به ثبت رسیده و ۱۰۸ نفر مجروح شده‌اند.

رئیس پلیس راه استان بوشهر ۱۹۰ تصادف خسارتی را از دیگر حوادث جاده‌ای در ۱۰ روز گذشته دانست و بیان کرد: در مجموع ۲۶۹ تصادف خودرویی در جاده‌های استان بوشهر در ۱۰ روز گذشته ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد افزایش یافته است.

به ۶۵ حوادث در استان امدادرسانی شده است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر هم در گفتگویی با خبرنگاران با بیان اینکه در طرح امداد نوروزی تاکنون به ۶۵ حوادث در استان امدادرسانی شده است، گفت: در این راستا به ۳۴ حوادث جاده‌ای،  ۲ حادثه کوهستان و شش وقایع ساحلی رسیدگی شده است.

احسان ایزدپناه با بیان اینکه ۷۷ تیم عملیاتی و ۲۳۱ نفر نیرو در این حوادث امدادرسانی کرده‌اند افزود: در این عملیات‌ها ۵۷۱ نفر دچار حادثه شده‌اند، ۳۵ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند و ۶ نفر فوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: ۳۰ پایگاه ثابت امدادی و موقت در استان بوشهر ایجاد شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه ۱۶ پایگاه امداد جاده‌ای، ۹ مرکز امدادی ساحلی، یک کوهستان و ۴ پایگاه آنست، امداد هوایی و واکنش سریع فعال هستند تصریح کرد: طرح نوروزی از ۲۴ اسفند ماه آغاز شده و ۱۵ فروردین ادامه دارد.

خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی در مناطق ساحلی استان بوشهر تقویت شود

در این راستا نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از کمپ موقت نوروزی هلال احمر بوشهر با قدردانی از تلاش شبانه‌روزی امدادگران و جوانان داوطلب اظهار داشت: خدمات جمعیت هلال احمر استان بوشهر چشمگیر و بی‌سابقه است، بدون تعارف تلاش و فعالیت داوطلبانه و شبانه‌روزی امدادگران و اعضا این سازمان قابل تقدیر و ستایش است.

عبدالکریم جمیری با اشاره به حضور میلیونی مسافران نوروزی به استان ادامه داد: اعضای جمعیت هلال احمر استان بوشهر در این مدت کوتاه قدم به قدم در استان شاهد حرکت و پویایی امدادگران هستیم.

وی با قدردانی از تلاش مدیرعامل، اعضا داوطلب و امدادگران جمعیت هلال احمر استان بوشهر تصریح کرد: تقویت و بهبود خدمات و اطلاع‌رسانی به مهمانان نوروزی یکی از ضروریات است و باید بهترین شکل ممکن خدمات به مسافران به ویژه در نقاط ساحلی استان انجام شود.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس در پایان از کمپ راهنمای مسافرین ،فضای دوستدار کودک، خیمه نماز، صفحه نمایش شهری، ایستگاه صلواتی دیدن کرد و به پویش بهرفت هلال احمر در راستای کمک به کاهش مخاطرات و تصادفات جاده‌ای و کاهش تلفات پیوست.