بازدید از نیروگاه اتمی

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کردند

جنوب استان: نمایندگان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی روز جمعه در ادامه سفر سه روزه خود به استان بوشهر از نیروگاه اتمی بازدید کردند.

به گزارش جنوب استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بدو حضور در نیروگاه اتمی در محل مزار مطهر ۲شهید گمنام دفن شده محوطه این مرکز حاضر و ضمن زیارت و قرائت فاتحه، به این شهیدان و شهدای صنعت هسته‌ای ادای احترام کردند.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کردند

پس از آن جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، شماری از مسؤولان شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران و مدیران نیروگاه اتمی بوشهر برگزار شد و حاضران در جلسه با تأکید بر لزوم توسعه‌ فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای و تأمین نیاز روز افزون کشور به انرژی برق هسته ای، به بحث و تبادل نظر پیرامون گسترش همکاری‌های فی‌مابین پرداختند.

در ادامه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از جمله اتاق کنترل و سالن توربین بازدید کردند و با توضیح کارشناسان و مطرح کردن پرسش‌های خود، از نزدیک در جریان چگونگی فعالیت و روند تولید برق از نخستین نیروگاه اتمی کشور قرار گرفتند.

سپس نمایندگان خانه‌ ملّت از واحدهای در دست احداث ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر بازدید به عمل آوردند و ضمن اطلاع از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده، میزان پیشرفت پروژه و برنامه‌های پیش رو برای آنان تشریح شد.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کردند

نیروگاه اتمی بوشهر با ظرفیت تولید یکهزار مگاوات و با رسیدن به مرز تولید ۵۱ میلیارد کیلووات ساعت انرژی برق از ابتدای راه‌اندازی تاکنون، نقشی مهم در تأمین انرژی کشور بویژه در مناطق جنوبی ایفا می‌کند. همچنین واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر نیز در دست ساخت است که با راه‌اندازی این ۲ واحد در سال‌های آتی، میزان تولید برق هسته‌ای کشور به بیش از سه هزار مگاوات افزایش می‌یابد.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب با هدف سفر سه روزه و بازدید از پروژه‌های توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی، بازدید از گلخانه های شهرستان دشتی، شرکت در شورای برنامه ریزی استان بوشهر، بازدید از بنادر و نیروگاه اتمی بوشهر وارد فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه شدند.