امام جمعه کنگان:

مسئولان برای مشکلات مردم تدبیری بیندیشید، به مشکلات مردم اضافه نکنید

در بزرگ‌ترین میدان گازی جهان (عسلویه و کنگان) ،کپسول گاز مایع به دُری گرانبها و نایاب تبدیل شده، مردم سردرگم و سرگردانند.

حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با اشاره به افزایش سرسام آور تعرفه بیمه کارگران ساختمانی توسط تامین اجتماعی افزود: این اقدام باعث شده تا کار تولید ساختمان و ساخت و سازهای افراد و انبوه سازان متوقف و یا با مشکلات جدی مواجه شود.

وی بیان کرد: انتظار می رود دستگاههای مسئول بویژه نمایندگان مجلس با طرح دوفوریتی و اصلاح قوانین مشکل مردم را حل کنند.

خطیب جمعه به گلایه مندی برخی شهروندان کنگانی در خصوص توزیع کپسول گاز در این شهر ، عنوان کرد: مسئولان تدبیری بیندیشند در شرایطی که بایستی مشکلات کمتر شود ، مشکلی بر مشکلات نیفزایند.

امام جمعه کنگان گفت: امروز زنان ما مریم وار و مردان ما یوسف وار در برابر تهاجم فرهنگی بایستند و همگان از هرگونه انفعال و وادادگی که بسیار خطرناک است اجتناب نمایند.

محمودی به سالروز خروج آمریکا از برجام اشاره و با بیان اینکه آمریکا فشار و تحریم شدید اقتصادی را بر ملت ایران تحمیل کرد گفت: مقاومت حداکثری ملت بزرگ ایران توانست زمینه ساز شکست آمریکا باشد.

وی به بازگشت سوریه به دیپلماسی منطقه ای و تلاش های دولت سیزدهم در این زمینه برای افزایش همگرایی دولتهای منطقه اشاره و اظهار نمود: آمریکا از بازگشت سوریه به منطقه و نیز صلح و سازش کشورهای منطقه از جمله عربستان و یمن عصبانی است و تلاش می کند با کارشکنی مانع شکل گیری وحدت دولتها و ملتها شود که امت اسلامی بایستی مراقب این توطئه دشمن باشند.

خطیب جمعه با گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر گفت: جوانان و نوجوانان با استقبال از برنامه های هلال احمر بویژه آموزش های امداد و نجات در کمک رسانی به هموطنان مشارکت جدی داشته باشند.