مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر

توزیع ۶۹۰ دستگاه نیروگاه برق خورشیدی بین عشایر استان بوشهر

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از توزیع ۶۹۰ دستگاه نیروگاه برق خورشیدی بین عشایر استان خبر داد و گفت: در این راستا تا پایان امسال ۲۵۰ دستگاه پنل برق خورشیدی دیگر در اختیار عشایر کوچ‌رو استان بوشهر قرار می‌گیرد.

با اشاره به هوشمندسازی کنتور برق در استان بوشهر، اظهار داشت: در این زمینه و در راستای مدیریت مصرف برق و جلوگیری از عدم مراجعه مشترکان به ادارات برق در قرائت کنتور، سال قبل ۱۵ هزار دستگاه کنتور هوشمند در استان نصب شده است و امسال هم کنتور برق ۸ هزار مشترک تعویض و هوشمندسازی می‌شود.

وی برق‌رسانی به مسکن مهر در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برای برق‌رسانی به مسکن مهر باقیمانده سال‌های قبل ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر راه‌اندازی نیروگاه برق خورشیدی و گازی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد و بیان کرد: برق شهرک‌های صنعتی بوشهر با ظرفیت ۱۵ مگاوات راه‌اندازی شد.

حشمتی با اشاره به تأمین برق مناطق عشایری تصریح کرد: عشایر به سبب کوچ‌رو آنان و نداشتن مکان ثابت برای برق‌رسانی که برای خدمات‌رسانی به این قشر زحمتکش و پر تلاش ۶۹۰ دستگاه نیروگاه خورشیدی سال قبل در اختیار عشایر استان بوشهر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این نیروگاه‌های خورشیدی قابل حمل است اضافه کرد: این نیروگاه‌ها مشکلات عشایری در روشنایی و برق مورد نیاز در دیگر حوزه‌ها تأمین می‌کند که بر اساس برنامه‌ریزی تا پایان امسال ۲۵۰ دستگاه پنل خورشیدی دیگر در اختیار عشایر کوچ‌رو استان بوشهر قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر نوسازی شبکه‌های برق فرسوده و افزایش ظرفیت‌سازی در محلات جنوبی استان را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: این ظرفیت‌سازی ‌مشکلات و نواقص خاموشی‌ها برطرف کرده است.

حشمتی تبدیل سیم به کابل و پیشگیری از سرقت را از دیگر طرح‌ها برشمرد و اضافه کرد: در این زمینه ۲۵۰ کیلومتر سیم به کابل و ۲۰۰ کیلومتر هادی روکش‌دار تعویض شده است.

وی از برق‌رسانی به پروژه آبرسانی سیراف به جم خبر داد و خاطر نشان کرد: این پروژه برای خط انتقال آب حدود ۱۰ سال بر زمین مانده بود و خط انتقال برق برای ۶ ایستگاه پمپاژ این پروژه در نظر گرفته و سال گذشته اجرایی شدن آن به این شرکت ابلاغ شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با بیان اینکه خط انتقال و برق‌رسانی به پروژه آبرسانی سیراف به جم اسفند ماه سال گذشته تکمیل شد گفت: در این پروژه با ۳۴ کیلومتر ۱۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد.

حشمتی برق‌رسانی به پمپ‌های آبرسانی کشاورزی و نخیلات دشتستان را از دیگر طرح‌ها دانست و تصریح کرد: تأسیسات آب‌شیرین‌کن بوشهر با ظرفیت ۳۵ هزار مترمکعب با ۶ کیلومتر شبکه برق‌رسانی و ۶ پروژه دیگر آب‌شیرین‌کن با تلاش از شبکه برق برخوردار شدند.

وی سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح‌های برق‌رسانی در بخش توزیع استان بوشهر در دولت سیزدهم را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: مدیریت مصرف یکی از برنامه‌های مهم استان است و سال گذشته با همراهی مشترکین برق افزون بر ۱۰۰ مگاوات کاهش قله پیک مصرف ثبت شد که در بخش‌های خانگی، کشاورزی، اداری و صنعتی بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با بیان اینکه سال قبل ۴۷ میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف به مشترکین برق استان پرداخت شد گفت: از این میزان ۳۸ میلیارد تومان آن در بخش خانگی بود از فروش ۴۰۰ میلیارد تومان انرژی برق حدود ۴۷ میلیارد تومان آن پاداش پرداخت شد.

حشمتی اضافه کرد: امسال پیش بینی شده پیک بار مصرف برق از ۱۹۰۵ مگاوات سال گذشته به حدود ۲ هزار و ۷۴ مگاوات برسد که رشد ۵٫۵ درصدی پیش‌بینی شده است.

وی با مقیاس مصرف برق در ماه نخست امسال با سال قبل افزود: در مجموع به سبب بهبود وضعیت هوا ۷٫۶ درصد مصرف برق در ۲ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از افزایشی شدن مصرف برق در  خرداد ماه خبر داد و بیان کرد: پاداش مدیریت مصرف برق امسال نسبت به سال قبل افزایش ۲۰ برابر شده و مشترکین برق می‌توانند با صرفه‌جویی، از پرداخت هزینه برق مصرفی معاف شوند.