پارس جنوبی

کارکنان شرکت های پتروشیمی های مستقر در پارس جنوبی رکورد اهدای خون را شکستند

کارکنان شرکت های پتروشیمی های مستقر در پارس جنوبی به عنوان بزرگترین بانک اهدای خون صنعت کشور، در فرایند اهدای خون شرکت کردند.

با استقرار تیم های سیار انتقال خون کنگان و بوشهر در شرکت پلیمر آریا ساسول، بیش از ۳۳۰ نفر از کارکنان این شرکت با هدف تأمین خون و فرآورده های خونی مورد نیاز مراکز درمانی استان و همچنین استان های همجوار، در فرایند اهدای خون شرکت کردند.

مدیر تیم سیار خونگیری انتقال خون استان بوشهر، سارا کرمی با اشاره به اینکه چندین سال است مجموعه انتقال خون استان به طور مستمر به مراکز صنعتی عسلویه سرکشی می کند گفت:در مراجعات تیم های سیار انتقال خون کنگان و بوشهر، آریا ساسول در صدر این فرایند قرار دارد و کارکنان این شرکت چندین سال است که به صورت منظم و مستمر خون اهدا می کنند و به همین خاطر تعداد زیادی از اهداکنندگانی که برای اهدای خون مراجعه می کنند، به اهداکنندگان مستمر تبدیل شده اند.

کرمی با اشاره به آزمایش هایی که بر روی خون اهداکنندگان صورت می گیرد، ریسک کارکنان آریا ساسول را بسیار پایین دانست و اضافه کرد: ” ما می توانیم آریا ساسول را با توجه به تعداد مراجعین و نتایج آزمایش ها، به عنوان بزرگترین بانک اهدای خون صنعت کشور و بانک خون مستمر و سالم معرفی کنیم.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت پلیمر آریا ساسول، اردوان فرزین پور، با اشاره به رشد بالای مشارکت کارکنان در فرایند اهدای خون گفت: همکاران ما در آریا ساسول، ترویج و ارتقاء فرهنگ انسانی و خداپسندانه اهدای خون را نه تنها در قالب مسئولیت های اجتماعی، بلکه وظیفه و رفتاری سازمانی در کمک به همنوع دانسته و همواره مورد توجه قرار می دهند”.

شایان ذکر است در این حرکت خداپسندانه، ۳۳۰ نفر از کارکنان آریا ساسول به منظور اهدای خون داوطلب شدند که از این تعداد، ، ۲۷۰ نفر خون خود را اهدا کردند.