با اجرای حدنگاری؛

مالکیت دولت در شهرستان جم تثبیت شد/ صدور ۷۶ سند تک برگ

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جم با اشاره به تثبیت مالکیت دولت در این شهرستان گفت: ۷۶ سند تک برگ اراضی ملی در شهرستان جم صادر شد.

پرویز غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ۷۶ سند تک برگ کاداستر اراضی ملی شهرستان جم صادر شده که ۱۲۸ هزار هکتار از اراضی ملی را شامل می‌شود و با صدور این سندهای تک برگ برای اراضی ملی، تثبیت مالکیت دولت در این شهرستان پایان یافت.

وی اضافه کرد: با پایان یافتن صدور سند مالکیت تمام اراضی ملی و همکاری مردم فهیم شهرستان، شاهد کوتاه‌شدن دست سودجویان از عرصه‌های منابع طبیعی در شهرستان جم خواهیم بود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جم خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر اقلیم و گرمایش جهانی و همچنین وجود بحران‌های متعدد محیط زیستی از جمله کمبود آب، خشکسالی، ریزگردها و همچنین کاهش تنوع زیستی، حفاظت، حراست و صیانت از عرصه‌های ملی، جز جدایی ناپذیر وظایف سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور قلمداد می‌شود.

وی افزود: با تثبیت مالکیت دولت و مشخص شدن قطعی مرزهای اراضی ملی با مستثنیات، هم زمینه برای کاهش اثرات بحران‌های فوق مهیا شده و هم شاهد کاهش دعاوی مردم با مجموعه منابع طبیعی در محاکم قضائی و همچنین به حداقل رساندن هرگونه تنش اجتماعی و اختلاف مالکیت مردم با دولت خواهیم بود.

غلامی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و دست درازی در اراضی منابع طبیعی را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۱۵۰۴ و سامانه ۱۳۹ به یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جم اطلاع دهند.