مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ مطرح کرد:

پتروفرهنگ تنوع سبد محصولات پتروشیمی خود را افزایش می‌دهد

مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ از افزایش تنوع سبد محصول پتروشیمی این هلدینگ در راستای مطالبات فرهنگیان و بر اساس مصوبه صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

بر اساس مصوبه هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان مبنی بر اصلاح پورتفوی پتروفرهنگ و در راستای سودهی بیشتر و انشالله سود پایدار، قصد داریم بخشی از سهام متانولی را تبدیل به سهام غیرمتانولی و دیگر محصولات پتروشیمی کنیم.
به گزارش واحد ارتباطات و توسعه برند هلدینگ پتروفرهنگ،علیرضا بابازاده با بیان اینکه باید برای خروج از ریسک، موازنه‌ای بین سهام متانولی و سهام غیرمتانولی ایجاد کنیم تاکید کرد: بر اساس مصوبه هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان مبنی بر اصلاح پورتفوی پتروفرهنگ و در راستای سودهی بیشتر و انشالله سود پایدار، قصد داریم بخشی از سهام متانولی را تبدیل به سهام غیرمتانولی و دیگر محصولات پتروشیمی کنیم.
وی افزود: این تصمیم مبتنی بر مصوبات هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان، تاکید هئیت امنای صندوق و نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق است که به شکل جدی مورد تاکید و مطالبه فرهنگیان عزیز بوده است و در جلسات گوناگون این مطالبه را مطرح کرده‌اند.
مدیرعامل پتروفرهنگ با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۵ درصد سهام پتروفرهنگ متانول است تصریح کرد: این شرایط برای هر سرمایه‌گذاری ریسک بالایی دارد و در نوسانات قیمت متانول ریسک زیادی را متوجه ما می‌کند.
وی ادامه داد: در نتیجه برای خروج، کنترل و مدیریت ریسک سرمایه‌گذاری می‌خواهیم بخشی از سهام متانولی را به سهام پتروشیمی‌های غیرمتانولی که در بازار وضعیت سوددهی خوبی دارند تبدیل کنیم. در واقع ما قصد داریم سبد محصول را متنوع و در نتیجه از ریسک فعلی خارج شویم.
بابازاده با بیان اینکه هدف ما ایجاد موازنه و تعادل بین سهام متانول و سهام غیرمتانولی است گفت: با جدیت در حوزه پتروشیمی خواهیم ماند و بخشی از سهام متانولی را نیز نگه خواهیم داشت. این تصمیم فقط در راستای کاهش ریسک، افزایش سود و ایجاد سود پایدار در حوزه پتروشیمی است که با ایجاد تنوع در سبد محصول محقق خواهد شد.
وی در پایان گفت: این خبر خوبی برای فرهنگیان معظم ماست که سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در حوزه پتروشیمی انجام داده‌اند و انشالله شاهد نتایج مثبت آن خواهند بود.