مطالبه چند ساله مردم شیرینو محقق شد

بندر شیرینو شهر شد

فرماندار کنگان گفت: بر اساس مصوبه دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور روستای «شیرینو» از توابع بخش سیراف شهرستان کنگان به شهر ارتقا یافت.

احمد غریبی فرماندار کنگان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به ظرفیت روستای بزرگ شیرینو برای ارتقا به شهر سابقه پیگیری این امر از سوی مسؤولان ذی ربط به سال ۱۳۹۶ باز می‌گردد که نخستین نامه در این زمینه توسط فرماندار وقت تهیه و ارسال شد.

وی گفت: بر این اساس طی پنج سال گذشته و به خصوص از سال ۱۴۰۰ تاکنون با پیگیری استاندار بوشهر، فرمانداری، نماینده مردم شریف جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل سیاسی و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر و ارائه استدلال‌های لازم و موافقت وزارت کشور این امر محقق شد.

غریبی ضمن تبریک این اتفاق مهم که یکی از مطالبات مردمی شهر شیرینو و بخش سیراف بوده است گفت: شهر شیرینو با بیش از ۱۷ هزار نفر جمعیت در بخش سیراف شهرستان کنگان واقع است.

به گزارش جنوب استان، شیرینو از توابع بخش سیراف شهرستان کنگان با حدود ۱۷ هزار جمعیت، در فاصله ۲۱۵ کیلومتری از بوشهر قرار دارد؛ ساکنان این بندر معتقد بودند که در حوزه خدمات، زیرساخت و بخش عمرانی از حالت روستا خارج شده و با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، باید در تقسیمات کشوری به شهر تغییر وضعیت دهد.