رییس شورای شهر بوشهر

حق شهرهای استان بوشهر در پرداختِ عوارض آلایندگی نادیده گرفته شد

نیک روش، رییس شورای شهر بوشهر گفت: در صورت پرداخت عوارض حق آلایندگی قطعا شاهد تحولات چشمگیری در زیر ساختهای توسعه شهرهای استان خواهیم بود.

رییس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: اراضی الحاقی به شهر بوشهر باید دارای طرح مطالعاتی و زیر ساختهای لازم باشد.

وحید نیک روش در نشست مشترک شورا، شهرداری و فرمانداری بوشهر با قدردانی از همکاری و تعامل فرمانداری با مدیریت شهری گفت: تلاش ما این است که در حوزه های زیر ساختی، فضای سبز، شهرسازی و سرمایه گذاری بتوانیم به استانداردهای کشوری برسیم.

وی درمورد اراضی که به زودی به شهر بوشهر ملحق خواهد شد، اظهار داشت: این اراضی می تواند فرصت و ظرفیت خوبی برای توسعه شهر بوشهر ایجاد کند اما باید با مطالعه، پیش بینی اعتبار و ایجاد زیر ساخت ها باشد که با مشکلاتی که در شهرک نیایش و اراضی ۵۴۰ هکتاری مواجه هستیم مواجه نشویم.

رییس شورای اسلامی شهر بوشهر درخصوص عوارض آلایندگی نیز گفت: عوارض آلایندگی حق مسلم شهرهای استان است و چند هزار میلیارد تومان این عوارض پرداخت نشده در حالی که شاهدیم در خوزستان سالیانه ۴تا ۵ هزار میلیارد تومان عوارض آلایندگی پرداخت می شود و این حق شهرهای استان نادیده گرفته شده است.

نیک روش اضافه کرد: در صورت پرداخت عوارض حق آلایندگی قطعا شاهد تحولات چشمگیری در زیر ساختهای توسعه شهرهای استان خواهیم بود.

وی با اشاره به نگاه عمرانی شورای ششم شهر بوشهر ابراز داشت: در حال حاضر فعالیت های خوبی در سطح شهر آغاز شده است و در حالی که معمولا۶۰ درصد بودجه شهرداری باید جاری و ۴۰ درصد عمرانی باشد، در این شورا این رویه بر عکس شده و هم اکنون ۶۰ درصد بودجه شهرداری بندر بوشهر عمرانی است.

نیک روش در پایان ابراز امیدواری کرد بتوان گام های خوبی برای توسعه و عمران شهری برداشت.

چندی پیش نیز رییس شورای شهر بوشهر از مشخص و پرداخت نشدن حق آلایندگی ها به شدت انتقاد کرد و خواستار شفاف سازی مسئولین در این زمینه شد.

موضوعی که تاکنون مسئولین درمورد آن اطلاع رسانی نکرده و مشخص نیست چه مبلغی از حق استان در زمینه دریافت عوارض آلایندگی ها محقق شده و چه میزان از آن در اختیار شهرداری های استان بوشهر برای توسعه زیرساخت های شهری قرار گرفته است.