روایتی از پرداخت‌نشدن هشتاد هزار میلیارد ریال حق آلایندگی به بوشهر

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: از دی‌ماه سال ۱۴۰۰ تاکنون حق آلایندگی به این استان پرداخت نشده که این رقم هشتاد هزار میلیارد ریال است.

مهدی مهر انگیز روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با احساب رسانه استان بوشهر اظهار کرد: در راستای دفاع از حقوق عامه در سفر شهریور ماه رئیس‌جمهوری به عسلویه استان بوشهر برای افتتاح فاز ۱۱ پارس جنوبی در این خصوص مذاکره شد که آیت الله رئیسی به استاندار بوشهر دستور پیگیری لازم داد.

وی یادآور شد: همچنین در نامه ای به دادستان کل کشور خواستار دستور لازم در این خصوص شده ام که با پیگیری انجام شده پیش بینی می شود یک تا دو ماه آینده خبر خوبی برای شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخشداری ها در زمینه دریافت حق آلایندگی انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به مشکلات کالای ته لنجی در سفر یاد شده با مذاکره با رئیس جمهور در این زمینه خواستار تشکیل جلسه ای با حضور استانداران بوشهر، خوزستان ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در حضور رئیس جمهور یا معاون اول شدم که براساس اظهارات آیت الله رئیسی برای حل مشکل مردم، بزودی در این خصوص نیز نشستی برگزار خواهد شد.

مهرانگیز ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون لنجداران این استان سفر دریایی برای دریافت ته لنجی نداشته‌اند که این مهم نیز با رئیس جمهوری مطرح شد و قول پیگیری دادند.

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری استاندار بوشهر پیش بینی می شود یک تا دو ماه آینده سفر اول لنجداران انجام شود.

مهر انگیز با بیان اینکه رسالت دادگستری پیگیری حقوق عامه مردم است، گفت: یکی از مشکلات جدی مرکز استان بوشهر ترافیک شهری از جمله در خیابان امام خمینی (ره) بوشهر است که برای تصمیم گیری در این زمینه هفته آینده در نشستی با شهردار و معاونان استاندار این موضوع پیگیری می شود.

وی افزود: ۹۰۰ هزار میلیارد ریال طلب شرکت گاز از برخی شرکت های پتروشیمی است که اقدامات لازم برای تحقق مطالبه مردم انجام شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر یادآور شد: در استان بوشهر ۱۴۱ فلر روشن است که باعث هدررفت گاز و آلایندگی می شود که در نامه ای به وزیر نفت خواستار رفع این مشکل شده‌ام.

وی گفت: فقط در سکوی نفتی فروزان که مشترک بین ایران و عربستان است سالانه ۹۰ هزار میلیارد ریال گاز از طریق فلر می سوزد.