آیت‌الله سید‌هاشم حسینی بوشهری

حل مشکل کالای ملوانی در اولویت کارهای دولت قرار گیرد

در نشست حسینی‌بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه عملیه با رئیس جمهور بر لزوم حل مشکل ته‌لنجی مردم ساحل‌نشین استان بوشهر تأکید شد.

آیت‌الله سید‌هاشم حسینی بوشهری نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری شب گذشته در دیدار با آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور و معاون اول وی، خواستار برطرف شدن نگرانی مردم نسبت به کالای ملوانی و افزایش سفر ملوانان شد.

نایب‌رئیس مجلس خبرگان رهبری در این دیدار با بیان اینکه انتظار ما از دولت سیزدهم حل مشکل کالای ملوانی است، افزود: شغل و ارتزاق بیشتر مردم ساحل‌نشین استان بوشهر به دریا و کالای ملوانی گره خورده است و این موضوع از دغدغه‌های مهم مردم است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: واردات کالای ملوانی از دیرباز از سوی مردم بوشهر انجام می‌شده است و از دولت انتظار می‌رود در کوتاه‌ترین زمان مشکلات و موانع را برطرف کند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، با تأکید بر اینکه دغدغه و نگرانی مردم در ارتباط با کالای ملوانی رفع شود، یادآور شد: ملوانان بوشهری ۶ ماه از سفر محروم شده‌اند و اگر مجوز سفر صادر نشود، منجر به آثار نامطلوبی خواهد شد.

آیت‌الله حسینی بوشهری اظهار کرد: از آغازبه‌کار دولت سیزدهم تا امروز شاهد اراده دولت برای رفع مشکلات در حوزه‌های مختلف بوده‌ایم، بنابراین انتظار می‌رود حل مشکل کالای ملوانی نیز در اولویت قرار گیرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور نیز در این نشست با بیان تشکر از دغدغه‌مندی آیت الله حسینی بوشهری، گفت: این مطالبه در اسرع وقت پیگیری خواهد شد.