با حضور سردار بارگاهی:

اجرای دو طرح سبز صنعتی در پتروشیمی صدف خلیج‌فارس

رئیس شورای تأمین شهرستان عسلویه و فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دو طرح محیط زیستی پتروشیمی صدف خلیج فارس بازدید کردند.

به گزارش جنوب استان به نقل از  به نقل از روابط عمومی پتروشیمی صدف خلیج فارس سیدعلی هاشمی، فرماندار شهرستان عسلویه و سردار محمد حسین بارگاهی، فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان بازدید از پتروشیمی صدف خلیج فارس بیان کردند: ما از اجرای طرح های محیط زیستی پتروشیمی صدف خلیج فارس حمایت خواهیم کرد و امیدواریم که سایر بخش های صنعت نفت و پتروشیمی نیز در جهت ایفای مسئولیت های اجتماعی خود در مناطق نفت خیز، این طرح ها را دستور کار خود قرار دهند.

فرماندار شهرستان عسلویه با مطالبه گری اتمام طرح فلر پاک و زمینی پتروشیمی صدف خلیج‌فارس که نخستین فلر زمینی ایران است، گفت: به مردم عزیز شهرستان عسلویه این نوید را می دهم که این طرح انتشار آلاینده های زیست محیطی صنعتی را کاهش می دهد و اتفاق مثبتی برای منطقه خواهد بود.

هاشمی با اشاره به ایجاد مخزن پیش‌تصفیه پساب پتروشیمی صدف خلیج‌فارس عنوان کرد: طرح دوم محیط زیستی این مجتمع نیز حوضچه پیش‌تصفیه پساب صنعتی است که ظرفیتی معادل ۳۲۰ هزار مترمکعب دارد و از آلوده سازی محیط زیست جلوگیری می‌کند.

وی با تقدیر از روحیه جهادی حاکم بر پروژه اظهار کرد: این طرح بزرگترین مجتمع تولید الاستومر خاورمیانه است که تا پایان سال به بهره برداری می رسد و با بهره برداری از این مجتمع سبز، ایران در تولید لاستیک ESBR نه تنها خودکفا می شود، بلکه می تواند به تمام جهان صادرات محصول و برای کشور ارزآوری داشته باشد.