در هشت ماه اخیر رخ داد

تخلیه و بارگیری ۸۳ هزار تن کالا در بندر کنگان

غریبی، فرماندار کنگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه، بیش از ۸۳ هزار تن کالا در بندر کنگان تخلیه و بارگیری شد.

احمد غریبی پیش از ظهر شنبه در نشست با رئیس اداره بندر و دریانوردی کنگان گفت: توسعه زیرساخت‌های بندری شهرستان کنگان جزو اولویت‌های شهرستان است و در این مسیر نهایت توان خود را به کار می‌گیریم.

وی افزود: افزایش صادرات و واردات کالا از اسکله بندر کنگان در سال جاری، نشان دهنده رونق فضای کسب و کار است.

فرماندار کنگان خاطر نشان کرد: در هشت ماهه امسال میزان تخلیه و بارگیری در بندر کنگان به ۸۳ هزار و ۱۰۰ تن رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

عبدالمحمد نادری رئیس اداره بندر و دریانوردی کنگان نیز با تبیین عملکرد هشت ماهه بندر کنگان اظهارکرد: این بندر اکنون از لحاظ عملکردی در وضعیت قابل قبولی قرار گرفته که بخشی از این مهم را باید حاصل توسعه زیرساخت‌ها دانست.

وی بیان کرد: تسهیل‌گری در فعالیت‌های اقتصادی بندر کنگان از دیگر ظرفیت‌هایی است که منجر به افزایش تمایل فعالان اقتصادی برای فعالیت در این بندر شده است.

رئیس اداره بندر و دریانوردی کنگان تصریح کرد: با اتمام طرح توسعه بندر کنگان میزان تخلیه و بارگیری در این بندر به مراتب رشد و شتاب بیشتری پیدا می‌کند.

نادری عنوان کرد: با ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از سوی رهبر معظم انقلاب رسالت بنادر تجاری بیش از پیش اهمیت پیدا کرده که در همین راستا برنامه‌های بسیار خوبی برای بندر کنگان پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، وی افزود: یکی از این برنامه‌ها احداث طرح‌های بارانداز و انبار مسقف است که آغاز عملیات اجرایی آن در انتظار تاییدیه هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی است.