لنج داران عسلویه و گناوه:

محدودیت ته ‌لنجی معیشت خانواده ها را به خطر می‌اندازد

بازاریان و لنج‌داران عسلویه و گناوه نسبت به محدودیت ته لنجی "کالای ملوان" اعتراض دارند.

شماری از لنج‌داران عسلویه در شهروندخبرنگار ما، نسبت به محدودیت‌های جدید بر سر مساله ته لنجی انتقاد کردند.

آن‌ها می‌گویند: بسیاری از لنج‌داران و همچنین کسبه در شهرستان‌های عسلویه، کنگان و گناوه در استان بوشهر از طریق ته‌لنجی و فروش کالاهای آن امرار معاش می‌کنند؛ محدودیت ته لنجی وقتی جایگزین مناسب و درخوری برای آن در کار نیست و فرصت اشتغال شایسته فراهم نمی‌شود، معیشت خانوارهای بسیاری را به خطر می‌اندازد.

به گفته‌ی لنج‌داران، روز گذشته (هجدهم آذرماه)، بازاریان و لنجداران عسلویه در اعتراض به مصوبه محدودیت «ته لنجی» مقابل فرمانداری شهرستان عسلویه جمع شدند.


بازاریان ، لنج داران ، کارگران ، ملوانان ، گاری داران ، کامیون داران و رانندگان با پهن کردن سفره درب فرمانداری گناوه خواهان پایان دادن به این محدودیت ها شدند.

پیش از این امام جمعه بوشهر و دیگر مسئولین استان نیز خواهان ورود نهادهای ذیربط جهت حل این مشکل و اصلاح مصوبه مذکور شده بودند.


رکنی حسینی امام جمعه گناوه پیش از این گفته بود: مسئولان استانی و شهرستانی پیگیر مشکلات کالای همراه ملوان هستند و از بازاریان گناوه توقع داریم که به کسب و کار خود ادامه دهند و همراهی کنند.

در این مدت که بحث کالای همراه ملوان (ته لنجی) مطرح بوده است مسئولانی از پایتخت در استان بوشهر و شهرستان گناوه حضور یافتند و ما هم بدون تعارف و خیلی شفاف حرف‌ها را به آنها زده‌ایم و انتظار داریم که هر چه زودتر تصمیمات لازم گرفته و اعلام شود.

ما باید به معیشت و سفره مردم کمک کنیم و نگذاریم در این مقطع سفره مردم کوچک‌تر شود و قطعاً رئیس جمهور نیز به دنبال رفع مشکل است.


امام جمعه شهرستان پارسیان هم گفت: دولت مردمی مساله ته لنجی و قاچاق کالاهای مرتبط با آن را حل کند.حدود سه سال از دولت میگذرد حرف فعالان این حرفه و مردم شهرهای ساحلی رابشنوید و ترتیب اثر دهید.

وضعیت اسکله ها و جاده های شهرها و استانهای جنوبی از تعدد خودروهای شوتی زیبنده کشور مقتدر ایران و دولت مردمی نیست.


مشکل ته لنجی به زودی حل می‌شود

مدیر کل دادگستری استان بوشهر گفت: دادگستری در زمینه حقوق عامه به ته لنجی ورود کرده است و به زودی نتایج خوبی حاصل می‌شود.

مهدی مهر انگیز روز پنج شنبه در نشست شورای اداری شهرستان دشتی اظهار داشت: از حضور پرشور مردم در مراسم استقبال از شهید گمنام تقدیر می‌شود.

مدیر کل دادگستری استان بوشهر افزود: شهدا انقلاب ما را بیمه کردند و حضورشان همواره مایه خیرات و برکات زیادی برای جامعه ما دارند.

مهر انگیز با اشاره به اهمیت بالای خدمت به مردم، ادامه داد: برای ما افتخار است که برای مردم نجیب خدمت انجام می‌دهیم.

وی اضافه کرد: مردم ما همواره قدرشناس هستند که باید قدر این نعمت را بدانیم و این موضوع رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند.

مهر انگیز بیان کرد: در نظام مقدس جمهوری‌اسلامی اگر مسئولی ۲۴ ساعته برای مردم خدمت انجام دهد کم است.

وی تصریح کرد: انتخابات مهم و سرنوشت ساز است و دشمنان برنامه دارند و می‌خواهند القا کنند که مردم با نظام همراهی نمی‌کنند.

مهر انگیز اضافه کرد: آن‌ها برنامه ریزی دارند که مشارکت مردم را به حداقل برساند که می‌طلبد بیش از گذشته در این عرصه مشارکت داشته باشیم.

مدیر کل دادگستری استان بوشهر یادآور شد: دشمنان تمام مناسبت‌های ما را تحلیل می‌کنند و همه ما باید مردم را تشویق و ترغیب به حضور در پای صندوق‌های رأی کنیم.

مهر انگیز خاطر نشان کرد: در انتخابات آتی همه طیف‌ها و سلیقه‌ها در عرصه انتخابات ثبت نام کردند و در هیأت اجرایی تلاش داریم حق کسی ضایع نشود.

وی گفت: طبق ماده ۷۴ قانون انتخابات استفاده از اموال دولتی به نفع یکی از کاندیدای انتخابات جرم است.

مهرانگیز بیان کرد: فرار از مهریه جرم است و اگر این مهم در دادگاه ثابت شود برخورد می‌شود.

وی افزود: سه هزار خودرو در زمینه کشف حجاب توسط نیروی انتظامی توقف شده است.

مهر انگیز خاطر نشان کرد: برخورد با فساد با جدیت در سطح استان دنبال می‌شود و مبارزه با فساد انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بدهی ۲۵ هزار میلیارد تومانی دولت از پتروشیمی‌ها را گرفتیم که کمک خوبی به دولت بود.

مدیر کل دادگستری استان بوشهر گفت: عدم پرداخت الایندگی پیگیری شد و اگر این مهم تحقق یابد سه هزار میلیارد تومان وارد استان می‌شود و کمک خوبی به شهرداران و دهیاران خواهد بود.