رئیس قوه قضاییه

رفع مشکلات ۳۲ ساله مردم عسلویه با دستور رئیس قوه قضاییه

مشکل اسناد اراضی ۲۶ هزار نفر در ۱۴ شهر و روستای شهرستان عسلویه پس از ۳۲ سال با دستور رئیس قوه قضاییه برطرف شد.

با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در شهرستان عسلویه، پس از ۳۲ سال، در گام نخست یک هزار و ۴۰۰ سند اراضی مردم در چهار شهر و ۱۰ روستای این شهرستان صادر شد.

رئیس قوه قضاییه در مراسم اهدای اسناد مالکیت اراضی مردم عسلویه در منزل یکی از اهالی خونگرم این منطقه بدون تشریفات معمول، خطاب به رئیس سازمان ثبت تاکید کرد: مردم پرتلاش و خونگرم منطقه عسلویه استحقاق ارائه خدمات بیشتری را دارند و مستحق هر گونه حمایت حقوقی و قضایی هستند.

وی افزود: باید تمام تلاش خود را به کار بندیم تا در حیطه وظایف و اختیارات، مشکلات قضایی و حقوقی مردم این منطقه برطرف شود.

رئیس دستگاه قضا عنوان کرد: خدمت بدون منت به مردم، جزو وظایف و مسئولیت‌های ماست و لحظه‌ای نباید از این امر غافل شویم و به هیچ وجه نباید تصور کنیم که این ارائه خدمات، به منزله لطف به مردم است.

اژه ای ادامه داد:باید در همه حال خدمتگزار مردم باشیم و آنها را فراموش نکنیم.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در این آیین اظهار کرد: به نیابت از یک هزار و ۴۰۰ نفر اهالی فاقد سند مالکیت اراضی، امروز تعدادی از اسناد صادر شده به مردم واگذار می شود.

مهدی مهرانگیز افزود: مابقی اسناد نیز آماده شده و به زودی تقدیم مردم شهرستان عسلویه می شود.

وی ادامه داد: مردم عسلویه که در جوار صنعت زندگی می کنند، سال هاست از نداشتن اسناد مالکیت در رنج بوده و گرفتار یک سری مشکلات هستند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر عنوان کرد: در نگاه تحولی قوه قضاییه از زمان تصدی توسط حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای، رفع مشکلات حقوقی مردم به عنوان یک اصل در دستور کار قرار گرفت و مکاتبات فراوانی برای رفع مشکلات اراضی مردم استان و به خصوص عسلویه انجام شد.

وی بیان کرد: امروز با حضور رئیس قوه قضاییه شاهد صدور و تقدیم این اسناد به مردم هستیم که خوشحالی آنها را در بر داشته است.