تأسیسات جنوب استان بوشهر خسارت دید

مصدومی ۳ نفر بر اثر سیلاب در عسلویه ، فوت ۳ نفر به دلیل سیلاب در سیستان و بلوچستان

مدیرکل بحران استان بوشهر با اشاره به اینکه بارندگی با شدت در مناطق جنوبی استان ادامه دارد گفت: آخرین بررسی‌ها حاکی است که هیچ حادثه‌ای به دنبال نداشته ولی به برخی از تأسیسات جنوب استان خسارت وارد شده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران با اشاره به فعالیت سامانه بارشی قوی در جنوب کشور گفت: ۳ نفر به دلیل سیلاب در سیستان و بلوچستان جان باخته اند و ۳ نفر در عسلویه مصدوم شده اند.

کورش دهقان در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تداوم بارش باران در مناطق جنوبی استان بوشهر اظهار داشت: هشدار قرمز هواشناسی تا اوایل فردا در استان بوشهر ادامه دارد و برای جلوگیری از حادثه باید به این هشدارها توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ حادثه‌ای در استان گزارش نشده است گفت: بارندگی شبانه‌روز گذشته در استان بوشهر تاکنون هیچ حادثه‌ای به دنبال نداشته است.

مدیرکل بحران استان بوشهر با اشاره به خسارت به تأسیسات زیربنایی استان خاطرنشان کرد: بارش باران در مناطق جنوبی استان بوشهر شدت گرفته و به برخی از تأسیسات جنوب استان خسارت وارد شده است.

دهقان، از آسیب به خطوط انتقال و شبکه توزیع برق در عسلویه خبر داد و بیان کرد: در بارش شدید باران همراه با وزش شدید باد برخی از پست‌ها و خطوط انتقال برق در شهرستان عسلویه آسیب دید.

وی با اشاره به قطع برق در منطقه بیدخون عسلویه تصریح کرد: با آسیب دیدن خطوط و شبکه برق بیدخون عسلویه تیم و گروه رفع اتفاقات برق وارد عمل شدن و مشکلات مناطق یاد شده در حال رفع شدن است.

مدیرکل بحران استان بوشهر با اشاره به وارد شدن آسیب به دکل مخابراتی در مناطق جنوبی استان تصریح کرد: با توجه به ورود سامانه بارشی به مناطق جنوبی استان تیم‌های امدادی آمادگی کامل برای مقابله با حوادث ناشی از بارندگی‌های سیل‌آسا دارند.


پیرو هشدار سطح قرمز هواشناسی در خصوص وقوع سیلاب از شهروندان عزیز درخواست می شود ضمن اجتناب از ترددهای غیر ضرور؛ از هر گونه توقف در مناطق پر خطر، بستر رودخانه ها، حاشیه پل ها و مسیل ها جدا خودداری نمایند.
ستاد بحران شهرستان عسلویه