امام جمعه دشتی:

واگذاری «استقلال» به هلدینگ خلیج فارس با عدل و انصاف سازگار نیست

امام جمعه دشتی گفت: واگذاری تیم استقلال به هلدینگ خلیج فارس مصداق بی انصافی و بی عدالتی آشکار است و با عدل و انصاف سازگار نیست.

حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه خورموج با گرامیداشت روز شوراها اظهار کرد: نقش شوراها در پیشبرد امور شهرها و روستاها و رفع مسائل اجتماعی مردم بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید این نقش مهم بیشتر تقویت شود.

وی با اشاره به دهم اردیبهشت سالروز ابلاغ فرمان هشت ماده‌ای رهبری اضافه کرد: بیش از بیست سال از فرمان هشت ماده‌ای حضرت آقا می‌گذرد، اگر قوای سه گانه این فرمان را نصب العین قرار می‌دادند و با فسادها مبارزه کند امروز اثری از فساد و مفسد در کشور وجود نداشت.

امام جمعه دشتی تاکید کرد: فساد زیبنده نظام دینی و انقلابی نیست و تعلل در مبارزه با فساد از هیچکدام از قوای سه گانه پذیرفته نیست.

وی با گرامیداشت ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر تاکید کرد: کارگران چرخ تولید کشور را حرکت می‌دهند و به تعبیری مجاهدان سنگر جهاد اقتصادی هستند لذا دولت محترم باید در راستای احقاق حق این قشر خدوم و زحمتکش عنایت و توجه ویژه‌ای داشته باشد.

زاهددوست با اشاره به ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت بزرگ معلم شهید آیت الله مطهری و آغاز بزرگداشت هفته مقام معلم بیان کرد: شهید مطهری مظهر واقعی یک معلم تراز انقلابی و ستون معارف و مبانی اصیل دینی و انقلابی بودند.

وی افزود: در گام دوم انقلاب برای مقابله با جنگ شناختی و ترکیبی دشمن نیازمند به تربیت معلم تراز دین و انقلاب اسلامی هستیم چرا که امروز فرزندان ما تشنه فراگیری گفتمان معارف دینی و انقلاب اسلامی هستند.

امام جمعه دشتی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون عملیات غرور آفرین وعده صادق فرمودند: موضوع اصلی «اثبات ظهور قدرت اراده ملت ایران و نیروهای مسلح در عرصه بین‌المللی است» نه تعداد موشک‌های شلیک شده و یا به هدف اصابت کرده.

وی بیان کرد: به اقرار خودشان خسارت سنگین و جبران ناپذیری متحمل شدند و از هراس فضاحت و رسوایی بخش مهم آن را کتمان کردند و اجازه درز خبر آن را ندادند.

زاهددوست ادامه داد: اعتراضات دانشجویی، واقعیت آمریکا بدون روتوش را نشان می‌دهد، البته ممکن است این اعتراضات بر سیاست حمایت آمریکا از صهیونیست‌ها تأثیری نداشته باشد اما واقعیت‌ها را به دنیا مخابره می‌کنند.

وی با بیان اینکه واگذاری تیم استقلال به هلدینگ خلیج فارس مصداق بی انصافی و بی عدالتی آشکار است افزود: میزبان اصلی این هلدینگ استان بوشهر است و عوارض و مشکلات محیط زیستی آن را مردم استان بوشهر تحمل می‌کنند اما چرا با وجود مشکلات و محرومیت‌های فراوانی شهرها و روستاهای ما، پول آن به جیب یک تیم تهرانی برود.

امام جمعه دشتی گفت: اگر نگاهی به ورزش دارید یا پولی برای خرج در ورزش دارید سوال این است مگر خود استان بوشهر تیم ورزشی ندارد یا جوانان ما استعداد فوتبالی ندارند چرا این جوان‌ها را حمایت نمی‌کنید؟

وی اضافه کرد: مخارج تیم استقلال تهران با حجم بالای بدهی مالی و هزینه‌های سنگین سالانه را هلدینگ خلیج فارس متقبل می‌شود در حالی که بیخ گوش آنها جوان‌های ما بیکار و جیبشان خالی و حتی از یک توپ فوتبال و حداقل امکانات ورزشی محروم هستند.

زاهددوست ادامه داد: هلدینگ خلیج فارس برای انجام کوچک‌ترین مسئولیت اجتماعی و کمک به تیم‌های ورزشی منطقه پیرامون خود اقدامی نمی‌کند اما برای حمایت سنگین میلیاردی از تیم تهرانی آغوشش را باز می‌کند. این کار کجا با عدل و انصاف سازگار است.

وی گفت: انتظار داریم مسئولان استان، نمایندگان مجلس نمایندگان منتخب نسبت به این موضوع ورود کنند و اجازه اجحاف در حق مردم ندهند.