استاندار بوشهر

خاطرات استاندار بوشهر از سفرهای شهید رئیسی

استاندار بوشهر گفت : در یکی از سفرهای حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی مردم دهرود آمده بودند تا ایشان را ببیند، برنامه‌ای از پیش برای این دیدار هماهنگ نشده بود، رئیس جمهور را از این موضوع مطلع کردیم، ایشان دستور داد مردم یک جا استراحت کنند تا جلسه‌ام تمام شود.

احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر امروز در مراسم شهدای خدمت در مصلی جمعه بوشهر با بیان اینکه شهید رئیسی در برابر دشمنان غصب و در برابر مردم ما متواضع و فروتن بود اظهار داشت: غضب حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی نسبت به دشمنان و به ویژه آمریکا را بسیار دیدیدم و حتی عکس شهید سلیمانی را در سازمان ملل گرفت.

وی افزود: شهید رئیسی در مقابل مردم متواضع بود و در جلسات متعددی می گفت ما نوکر مردم هستیم و به این نوکری افتخار می کنیم.

استاندار بوشهر با اشاره به خاطراتی از حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اظهار داشت: در سفر اول که چند روز بعد از معارفه بنده به عنوان استاندار انجام شد، اولین موردی که به ایشان منتقل شد وضعیت نامساعد آب استان بود. ایشان گفت این مساله را حل می کنیم.

محمدی‌زاده بیان داشت: بعد از این صحبت به نیروگاه اتمی رفتیم، مهندس اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران عنوان کرد که می توانیم یک آبشیرین کن بزرگ با مساحت ۷۰ هزار متر مکعب ایجاد کنیم. شهید رئیسی دستور داد که این کار را انجام دهند و بعد آن را به ۱۵۰ هزار متر مکعب توسعه دهند.

وی بیان داشت: چند ماه بعد، دستور احداث و شروع کار را دادند و در بازدید اخیری که صورت گرفت مشاهده شد که پیشرفت خوبی این پروژه دارد. در سفر دوم نیز آبشیرین کن مپنا با ۳۶ هزار متر مکعب را افتتاح کرد.

محمدی‌زاده بیان داشت: در سفر شهرستان تنگستان در یک نخلستان و درسایه یک خانه بین نخلداران نشستند. درخواست احداث سد برای تامین آب نخلیات بود. ایشان بدون معطلی گفت کار مطالعه و عملیات سد باهوش شروع شود و امروز این سد بیش به از ۳۰ درصد پیشرفت رسیده است.

استاندار بوشهر در بیان خاطره‌ای دیگر از سفر شهید رئیسی افزود: در یکی از سفرهای حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی مردم دهرود آمده بودند تا ایشان را ببیند، برنامه‌ای از پیش برای این دیدار هماهنگ نشده بود، رئیس جمهور را از این موضوع مطلع کردیم، ایشان دستور داد مردم یک جا استراحت کنند تا جلسه‌ام تمام شود.

وی بیان داشت: جلسه رئیس جمهور که تمام می شود بالافاصله خود را به میان مردمی که از قشر کشاورز و نخلدار بودند می‌رساند. در همان بدو ورود شهید رئیسی پیشانی چند نفر از کشاورزان را می‌بوسد و با آنان به گرمی احترام می کند. درخواست نخلداران احداث سد بود تا مشکل اراضی آنان برای تامین آب نخلیات حل شود.

استاندار بوشهر گفت: شهید رئیسی بدون معطلی دستور مطالعه این کار را می‌دهد. چند ماه بعد نیز پیش از سفر دوم خود به استان بوشهر مصوب می‌کند که از محل مسئولیت های اجتماعی ساخت این سد انجام گیرد.

محمدی‌زاده با اشاره به تلاش رییس جمهور برای تامین اعتبار پروژه راه آهن بوشهر عسلویه شیراز گفت: اصلی ترین مشکل این پروژه مشکل مالی بود. شهید رئیسی در تهران به پیش مقام معظم رهبری رفت، چون تأمین اعتبار این پروژه از طریق تهاتر نفت در اختیارات رهبری است. او سرانجام مصوبه ۱.۲ میلیارد یورویی را از رهبر انقلاب اسلامی اخذ کرد و امروز به برکت این کار همه قطعات آن پیمانکار دارد و فعال است.