✍️ ابراهیم بهمنی : به تاسی از دولت و رهبر فرزانه جوانگرایی را در پیش بگیرید

به تاسی از دولت و رهبر فرزانه انقلاب جوانگرایی را در پیش بگیرید + یادداشت

به تاسی از دولت جوان‌گرایی و جوان‌گزینی را در کنار شفافیت و عدالت محوری در پیش بگیرید

✍️یادداشت از ابراهیم بهمنی:

الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاه و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین.

ملکا ذکرتو گویم که تو پاکی و خدایی           نروم جز به همان ره که توام راهنمایی

گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب:
«آفت‌زُدایی از انقلاب» مأموریت جوانان در گام دوم
تجربه‌های عینی از گره‌گشایی‌های جوانان انقلابی
 اصل این است که کنار جوان‌ها باشید
اعتماد به جوانان بر مبنای سیره نبوی است
تأملی در پیشران‌‌های گام دوم
«انقلابیگری و جوانگرایی » لازمه تحقق گام دوم انقلاب

با عرض سلام و احترام خدمت استاندار محترم استان عزیزمان بوشهر و فرمانداران جهادی و انقلابی شهرستان‌های استان بوشهر، چند دقیقه‌ای وقت شما بزرگواران را می‌گیریم و یادآور می‌شویم و مطالبه‌ای بحق به شرح زیر داریم:

امروز در شرایطی خاص رهبر معظم انقلاب اسلامی بر استفاده از مدیران جوان برای تحول گرایی در ساختار اجرایی کشور و حرکت شتابان به سمت توسعه و پویایی در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید دارند.

بر اساس همین فرامین مبنی بر اهمیت و الزام باور داشتن به قدرت و توانایی جوانان، مردم ولایتمدار نیز باید به ویژگی‌های یاد شده ایمان آورده و بر همین مبنا و با تمسک بر اصول چهارگانه تعهد به نظام مقدس جمهوری اسلامی، تخصص در موضوع، انقلابی و منتظر بودن و با تکیه بر جوان گرایی را ملاک انتخاب مسئولان شهری و کشوری قرار دهند.

جناب استاندار محترم و فرمانداران عزیز دولت و حضرتعالی قول استفاده از جوانان در راس امور داده اید و امید داریم از جوانان استفاده شود. اعتماد به جوانان با درایت و دارای تحصیلات عالیه می‌تواند در شرایط کنونی جامعه تنها راه حل عبور از بحران‌های شهری پیش‌رو باشد؛ بحران‌هایی که تنها با تکیه بر تحصیلات مربوطه و افراد با انگیزه قابل رفع شدن هستند.

متاسفانه مدت‌های مدیدی است که جوانان پس از اتمام تحصیلات عالیه از روی جبر و نبود اعتماد در جامعه، چاره‌ای جز خانه نشینی و از یاد بردن اهداف تحسین‌برانگیز خود در راستای مدیریت بهتر شهری و ارتقاء سطح کیفی معیشت مردم، ندارند.

باید به یاد داشته باشیم که اعتماد امروز ما به جوانان موفق در عرصه علمی و دانشگاهی، زمینه ساز حضور فعال فرزندان ما در آینده‌ای نه چندان دور است؛ اگر امروز ما میدان فعالیت و اعتماد را برای جوانان مهیا نکنیم، فردایی بسیار نزدیک فرزندان ما در مقابل گلوله‌های بی اعتمادی و ناامیدی که امروز ما خالقشان هستیم کشته خواهند شد.

بدون شک با توجه به شرایط کنونی مدیریت و اتفاقات رخ داده در شهر، ضرورت دارد که نسلی که چهار دهه مدیریت عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره را در دست داشته است به فکر استراحت افتاده و میدان را برای جنگ جوانان با مشکلات مهیا کنند. امروز جوانان باید در جایی که شایستگی آن را دارند جذب و به کار گرفته شوند؛ باید توجه داشت که حل مشکلات شهری تنها با تکیه بر جوانان رفع شدنی نیست، بلکه باید هر جوان با تکیه بر تحصیلات مربوطه، تقوای الهی و انگیزه کافی خود را در معرض گزینش قرار دهد تا شهروندان بتوانند با اعتماد به یک فرد با سواد علمی مربوطه، بزرگ ترین مسئولیت ممکن را به وی اعطا کنند.

معمولاً نسل های مختلف حاملان اصلی برنامه‌های توسعه هستند؛ اگر به درستی زمینه و بسترهای لازم برای ایفای این نقش میانجی گرانه مهیا شود، می توان امیدوار بود که اصول، ارزش ها، باورها، آرمان ها و همچنین دستاوردهای ما در حوزه های مختلف علم، فناوری، اقتصاد و غیره دست به دست به نسل های بعدی منتقل شده و از شکاف و انقطاع نسلی جلوگیری شود. همانطور که در بیانه گام دوم انقلاب ذکر شده، راه طی شده در گام اول انقلاب فقط قطعه ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمان های بلند نظام جمهوری اسلامی است؛ دنباله این مسیر که به گمان زیاد به دشواریِ گذشته ها نیست، باید با همت و هوشیاری و سرعت عمل و ابتکار جوانان طی شود.

خدمت صادقانه به مردم مدنظر جوانان گام دوم انقلاب باشد و از ظرفیت و تجربه پیشکسوتان غافل نشوند.
جوانانی که منصوب می‌شوند، تدبیر عقلانیت، علم، آگاهی، دانش و تجربه پیشکسوتان را سرلوحه کار خود قرار دهند.
جوانان انقلابی برای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و سیاست‌های عمومی دولت و اعتلای پرچم کشور تلاش کنند.
تحرک اجتماعی در استان به نشاط سیاسی منجر شود ، تقویت احزاب سیاسی و اجرایی کردن منشور سیاسی مقام معظم رهبری به عنوان فصل‌الخطاب در دستور کار قرار گیرد.
ایجاد نشاط در میان احزاب بدون در نظر گرفتن سمت و سو باشد، جاری کردن سیاست‌های دولت سیزدهم و داشتن پیوست در فعالیت‌های حوزه سیاسی مورد توجه قرار گیرد.
تکلیف است که خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی به شایستگی، به سمع و نظر مردم برسد.