کشف کالا قاچاق

توقیف ۸۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در خلیج‌فارس

فرمانده مرزبانی استان بوشهر گفت: یک فروند شناور دوبه با بیش از ۸۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در بندر گناوه توقیف شد.

به گزارش جنوب استان، سرهنگ یدالله شرفی فرمانده مرزبانی استان بوشهر: در اجرای تشدید و کنترل ورود و خروج و مبارزه جدی با قاچاق کالا، مأمورین دریابانی کنگان موفق شدند با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی یک فروند شناور دوبه در آب‌های بندر گناوه شناسایی و توقیف نمایند.

وی افزود: شناور، کالاها را در قالب ملوانی و ته لنجی قاچاق در پوشش کالای تجاری بارگیری نموده که در بازرسی دقیق از شناور، ۲۶ هزار عدد پتو، هزار عدد اسباب‌بازی، ۱۲۰۰ عدد روغن زیتون، ۲۳ هزار عدد لوازم یدکی خودرو، بیش از یک میلیون عدد کاپوچینو، ۶۹ هزار عدد انرژی‌زا، ۱۲ هزار عدد آناناس، هزار و ۷۰۰ لوازم خانگی، یک هزار و ۵۰۰ کیلوگرم چای و هزاران قلم کالا که به صورت قاچاق و با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود، کشف کردند.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر در ادامه ضمن اشاره به دستگیر یک نفر متهم، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای مکشوفه را ۸۵۳ میلیارد و ۹۱۳ میلیون ریال برآورد کرده‌اند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به همراه متهم تحویل مراجع قانونی شدند.

شرفی تاکید کرد: این فرماندهی با به کارگیری کلیه امکانات و کارکنان متعهد و زبده و کارآمد سد راهی برای قاچاقچیان کالا شده و اجازه ورود کالاهای خارجی را به کشور نخواهد داد.