باند جعل اسکناس در جم بوشهر متلاشی شد

فرمانده انتظامی شهرستان جم از توابع استان بوشهر گفت: ۲ نفر از اعضای باند جاعلان اسکناس‌های تقلبی در این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش جنوب استان، سرهنگ “سید علی مهدیان” روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در پی گزارش‌هایی در خصوص جعل اسکناس در شهرستان جم، موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی بیان کرد: با رصد و اقدامات اطلاعاتی مامورین کلانتری ۱۱ ولایت با همکاری ماموران پلیس آگاهی شهرستان ۲ نفر از اعضای باند جاعلین فعال در جعل اسکناس، شناسایی و پس از کسب دستور قضایی در بازرسی از منزل آنها،  ۱۶۸ میلیون تومان اسکناس جعلی کشف و متهمان دستگیر شدند.

مهدیان ادامه داد: متهمن در تحقیقات صورت گرفته بیان داشتند از طریق فضای مجازی طعمه های خود را شناسایی و معاملات خود را از این طریق انجام می‌دادند.

وی گفت: متهمان برای خرید اجناس خود پس از مراجعه و مشغول کردن ذهن فروشنده به بهانه پرداخت نقدی، وجوه را پرداخت و به سرعت محل را ترک می کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان جم یادآورشد: متهمان جهت عدم شناسایی، خرید و معاملات خود را در نقاط مختلف کشور انجام می دادند.

وی تصریح کرد: در نهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

مهدیان تاکید کرد: شهروندان هرگونه اطلاعات خود در زمینه فعالیت غیرمجاز افراد در رابطه با موضوع فوق را از طریق تماس با ۱۱۰ به مرکز فوریت‌های پلیسی گزارش کنند.