بانوی بوشهری

بانوی المپیکی بوشهر تا المپیک ۲۰۲۴ بورسیه شد

کمیته ملی المپیک ۱۵ ورزشکار بورسیه شده برای المپیک ۲۰۲۴ را معرفی کرد که یکی از آنان فاطمه کرم‌زاده بانوی المپیکی بوشهر است.

به گزارش جنوب استان، بنا به اعلام فدراسیون تیراندازی، ۱۵ ورزشکار المپیکی منتخب کشورمان برای دریافت بورسیه تا بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس از سوی کمیته ملی المپیک مشخص شدند که در این بین جواد فروغی و فاطمه کرم‌ زاده از تیراندازی، بورسیه شدند.

پیش از این اعلام شده بود که ۱۰ ورزشکار بورسیه خواهند شد، اما با رایزنی مقامات کمیته ملی المپیک کشورمان با کمیته بین المللی المپیک (IOC) این تعداد به ۱۵ ورزشکار افزایش یافت.

این ورزشکاران ماهیانه ۵۰۰ دلار دریافت می‌کنند. برای المپیک توکیو ۲۰۲۰ تعداد ورزشکاران بورسیه شده ۱۰ نفر بودند که کمیته بین المللی المپیک به مدت ۲۴ ماه مبلغ را واریز می‌کرد، اما برای المپیک ۲۰۲۴ به مدت ۳۲ ماه از ابتدای سال ۲۰۲۲ هزینه‌ها پرداخت می‌شود.

فاطمه کرم‌زاده بانوی بوشهری تیم تیراندازی کشورمان در المپیک توکیو در دو ماده تفنگ بادی و سه وضعیت شرکت داشت که در تفنگ بادی با ۶۲۴/۹ امتیاز در جایگاه بیست و سوم قرار گرفت و در سه وضعیت با کسب امتیاز ۱۱۶۳ بیست و دوم را از آن خود کرد و از صعود بازماند.