معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار

فرستادن ته لنجی از طریق پست قاچاق نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه جابجایی کالا ته‌لنجی در سطح استان آزاد است گفت: گردش کالا ته‌لنجی به‌صورت عمده در خارج از استان بوشهر ممنوع، ولی به‌صورت جزئی آزاد است.

محمد تقی ایرانی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت جابجایی کالاهای همراه ملوان شناور سنتی تحت عنوان ته‌لنجی با بیان اینکه استان بوشهر منطقه گردشگری اقتصادی و تفریحی است اظهار داشت: وجود بازار کالاهای تجاری در استان بوشهر یکی از عوامل سفر گردشگران است.
وی خروج کالاهای ته‌لنجی را به‌صورت عمده از استان بوشهر ممنوع دانست و بیان کرد: گردش کالاهای ته‌لنجی در سطح استان بوشهر ممنوع نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه جابجایی کالا ته‌لنجی در سطح استان محدودیت ندارد افزود انتقال کالا ته‌لنجی به‌صورت عمده به خارج از استان بوشهر ممنوع است ولی به‌صورت جزئی مشکلی ایجاد نمی‌کند.
ایرانی تعداد کالا ته‌لنجی را ۱۰۰ قلم دانست و افزود: جابجایی این کالاها قاچاق نیست چون با مجوز گمرک ترخیص می‌شود.
وی با اشاره به اینکه کالاهای یاد شده به‌صورت جزئی در انتقال به دیگر استان‌ها از طریق مرسوله پستی اشکال ندارد تصریح کرد: این مرسوله‌ها دارای کد رهگیری هستند و مقصد همه این کالاها یک محل و منطقه نیست از این نظر هویت بخشی می‌شوند.

 

حالا باید دید پست چه رفتاری را با این کسب و کارها خواهد داشت و اصلا و اصولا با این موضوع راه خواهد آمد یا خیر؟
بویژه که بخش زیادی از مشکل ایجاد شده دست پست استان نبوده و برمی‌گردد به توقیف خودروهای پستی در استان فارس‌.
باید دید که معاون استاندار برای این مشکل چاره‌اندیشی کرده است یا خیر؟