محیط زیست : پاکسازی ساحل

پاکسازی سواحل عسلویه به همت کارکنان پالایشگاه‌های پارس جنوبی

کارکنان پالایشگاه‌های اول و چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی برای حفظ و بهسازی محیط زیست پیرامونی پالایشگاه‌ها در یک برنامه مشترک ساحل زیبای بنود در محدوه جغرافیایی شهرستان عسلویه را پاکسازی کردند.

به گزارش جنوب استان، به نقل از شرکت ملی گاز ایران، کارکنان این دو پالایشگاه پس از انجام هماهنگی‌های لازم با شورای اسلامی روستای بنود از توابع شهرستان عسلویه و عزیمت به سواحل آن منطقه، اقدام به پاکسازی ساحل دریا و اجرای برنامه‌های فرهنگی کردند.

بهزاد سالاری، مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی در این برنامه اظهار کرد: کارکنان پالایشگاه چهارم همواره در کنار تولید پایدار گاز، نگاه بسیار ویژه‌ای به محیط زیست پیرامونی خود دارند و تاکنون برنامه‌های متعددی را در این حوزه انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: ارتباط بسیار نزدیک صنعت با زندگی اجتماعی و محیط زیست ساکنان اطراف، توجه بیش از پیش مجموعه‌ صنعت مستقر در منطقه پارس جنوبی بر محیط زیست و سلامت را می‌طلبد. در همین زمینه پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی در سال‌های اخیر تاکنون بر اجرای حداکثری طرح‌های محیط زیستی اهتمام ورزیده است.

مهرداد عبدی، مدیر پالایشگاه اول مجتمع با بیان اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی همواره در حوزه‌ محیط زیست در منطقه پیشرو بوده است، گفت: پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی با توجه به اهداف محیط زیستی و وظیفه خود در این حوزه که صیانت از محیط زیست است، توانسته با تلاش کارشناسان و متخصصان گام های مهمی را در مسیر توجه به محیط زیست بردارد.

دهیار روستای بنود نیز با اشاره به مشکلات و کاستی‌های محیط زیستی این منطقه بیان کرد: مجتمع گاز پارس جنوبی همواره با پیاده‌سازی برنامه‌های فرهنگی و محیط زیستی توجه بسیار خوب و شایسته‌ای به منطقه داشته و پروژه کاشت درختان حرا در منطقه یکی از مهمترین این برنامه‌ها است.

بحرینی تصریح کرد: مدیران پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی در کنار نهادهای مردمی در منطقه می‌توانند اقدام‌های شایسته‌ای انجام دهند.

در پایان این مراسم با توجه به رویکرد مثبت و سازنده مدیران عامل پالایشگاه های اول و چهارم برای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی و حفظ و نگهداشت محیط زیست، مقرر شد در اسرع وقت اقدام‌های لازم برای رفع کاستی‌های موجود انجام شود.