استاندار بوشهر

حداقل ۸میلیون گردشگر و مسافر وارد استان بوشهر می‌شود

استاندار بوشهر ذخیره‌سازی کالا برای ایام تعطیلات نوروزی را مورد اشاره قرار داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا ۴۰ روز آینده حداقل ۸ میلیون گردشگر به استان بوشهر مسافرت کند.

به گزارش جنوب استان،احمد محمدی‌زاده در جلسه ستاد تنظیم بازار استان بوشهر با حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان جمعیت استان را یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر و با جمعیت مهاجر ۱٫۴ میلیون نفر دانست و اظهار داشت: فصل کار در استان بوشهر در عرصه‌های مختلف کشاورزی، تولیدی، ساخت و ساز حداقل ۱۰۰ هزار نفر به جمعیت استان می‌افزاید و پیش‌بینی می‌شود جمعیت این استان به ۱٫۵ میلیون نفر برسد.
وی از ورود گردشگران به استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تا ۴۰ روز آینده حداقل ۸ میلیون گردشگر و مسافر به استان بوشهر وارد می‌شود و با توجه به رفع محدودیت گردشگری در ایام تعطیلات در راستای کاهشی شدن ابتلا به کرونا پیش‌بینی می‌شود روزانه ۲۰۰ هزار نفر وارد استان بوشهر شوند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه روز گذشته شهرستان گناوه و دیلم پذیرای گردشگران از نقاط مختلف بود افزود: باید تدابیر لازم در ذخیره‌سازی و تأمین کالاهای اساسی در شهرستان‌های گردشگرپذیر استان بوشهر اندیشیده شود.

محمدی‌زاده با بیان اینکه باید نگاه ذخیره‌سازی کالا برای جمعیت ۱٫۷ میلیون نفری باشد تأکید کرد: باید در تهیه و تأمین کالا و محصولات مورد نیاز مردم هیچ نگرانی وجود نداشته باشد.

وی تأمین میوه‌ و تره‌بار ویژه ایام نوروز را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: خروج برخی از کالاها از جمله آرد از استان بوشهر ممنوع است و در این راستا لازم است با محتکران، متخلفان اقتصادی و گران‌فروشان برخورد قاطع قانونی شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه پس از ایام تعطیلات نوروزی ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود تصریح کرد: باید در تهیه گوشت مرغ از هم اکنون تدابیر لازم از جمله جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها انجام شود تا آن زمان مشکلی در تهیه گوشت مرغ ایجاد نشود.

محمدی‌زاده باتأکید بر تسریع توزیع کالاهای اساسی در فروشگاه‌های مورد نظر خاطر نشان کرد: کالاها و محصولاتی که مردم بیشتر نیاز دارند باید در توزیع آن اقدام عاجل شود.

وی با بیان اینکه به اندازه کافی ذخیره کالا اساسی در استان بوشهر انجام شده است اظهار داشت: مسئول مدیریت تنظیم و عرضه کالا در بازار شامل ذخیره‌سازی، توزیع و جبران کمبود کالا بر عهده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیریت نظارت بر بازار شامل نظارت، بازرسی، برخورد با متخلفان و محتکران بر عهده مدیرکل تعزیرات حکومتی استان است.

استاندار بوشهر شهرداری‌ها را مسئول راه‌اندازی بازار میوه و تره‌بار و تعیین قیمت و نظارت بر نرخ محصولات این بازارچه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: باید در را‌ه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار بوشهر تسریع شود و تعزیرات حکومتی استان بدون اغماض با متخلفان برخورد قاطع و به پرونده‌های موجود سریعاً رسیدگی و حکم صادر کند.