شورای راهبردی

تفاهم‌نامه هزار میلیاردی ۴۶ پروژه در حوزه انتخابیه جنوب بوشهر

آیین امضاء تفاهمنامه همکاری میان شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس و فرمانداران شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر با حضور نماینده مردم در مجلس و فرمانداران شهرستان‌های جنوب استان برگزار شد.

به گزارش جنوب استان، به نقل از روابط‌عمومی شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه پارس در این مراسم که به میزبانی شرکت پلیمر آریاساسول انجام پذیرفت، تفاهم‌نامه آغاز عملیات اجرایی ۴۶ پروژه تعریف شده در شهرستانهای دیر، کنگان، جم و عسلویه به امضای رییس شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه پارس، فرماندار هر شهرستان و نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای ذکر شده، رسید.
در این مراسم مشاور اجتماعی معاون وزیر در امور پتروشیمی، ضمن برشمردن اقدامات شرکتهای پتروشیمی در کل کشور، فعالیت های شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه پارس را در سال آینده قابل توجه دانست.
سخاوت اسدی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز در سخنانی بر لزوم متمرکز نمودن اقدامات در حوزه مسئولیت های اجتماعی تاکید کرد.
در ادامه مسعود حسنی رییس شورای راهبردی به بیان فعالیت های این شورا پرداخت و برنامه های آتی را برشمرد.
به گفته مسعود حسنی، مقرر شده بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان در چهار شهرستان اجرا شود.
فرماندار شهرستان عسلویه به نیابت از فرمانداران شهرستان های جنوبی، سخنران بعدی این مراسم بود و لزوم توجه بیشتر به مردم و رفع دغدغه مندی میزبانان شریف صنعت را خواستار شد.
آخرین سخنران این مراسم، دکتر موسی احمدی نماینده مردم شریف کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی بود. وی در صحبتهای خود ضمن تشکر از گزارش های ارایه شده در این جلسه، اظهار داشت: فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب و مشی همیشگی ایشان به عنایت خاص به مردم است. وی پیشرفت های فن آوری در همه صحنه ها را نمونه ای از موفقیت های انقلاب اسلامی دانست و مردم را پایه اساسی دستیابی به این موفقیت معرفی نمودند و صنعت را به خدمت رسانی به مردم و پاسخگویی به مطالبات ایشان، فراخواند.
در پایان مراسم تفاهم نامه های همکاری با فرمانداران ۴ شهرستان جنوبی انجام پذیرفت.
بر طبق این تفاهم‌نامه ها در شهرستان دیر ۱۰ پروژه،  ۱۲ پروژه در عسلویه، شهرستان جم ۱۲ پروژه و کنگان ۱۲ پروژه تعریف شده و منابع اختصاص یافته به هر پروژه مشخص شده است.