استاندار بوشهر:

خروج مدیران بوشهری در ایام نوروز با اجازه استانداری انجام شود

خروج مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان در نوروز تنها با اجازه استانداری باید انجام شود.

به گزارش جنوب استان،احمد محمدی زاده در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: تمهیداتی در استان فراهم شده که هر کسی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بخواهد سرمایه گذاری انجام دهد در مدت یک هفته موافقت اصولی و پروانه تاسیس صادر و در یک روز زمین واگذار می‌شود.

او اشافه کرد: محور فعالیت استان در سال ۱۴۰۱، براساس اقتصاد، فرهنگ و علم طراحی و برنامه ریزی شده است.

محمدی زاده با تاکید بر رعایت عدالت در توزیع منابع و اعتبارات در بین شهرستان‌های استان بوشهر بر ضرورت تدوین برنامه متمرکز و نظام‌مند برای هزینه‌هایی که در مسئولیت اجتماعی از سوی نفت، گاز و پتروشیمی در این استان انجام می‌شود تاکید کرد.

وی همچنین برضرورت اطلاع رسانی خدمات دولت از سوی مدیران دستگاه‌های اجرای تاکید کرد.

استاندار بوشهر تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در فضای رسانه‌ای حضور داشته و خدمات دولت و نظام اسلامی را به خوبی اطلاع رسانی کنند چرا که این اقدام آن‌ها بخشی از جهاد تبیین به شمار می‌رود که باید به خوبی به آن پرداخته شود.

وی تاکید کرد: اینقدر در زمینه اطلاع رسانی خدمات نظام کوتاهی شده که امروز جای حق و باطل عوض شده است.

محمدی زاده در خصوص گردشگری نیز با اشاره به ذخیره مناسب کالا در انبارهای استان و نبود نگرانی در خصوص حضور گردشگران در استان بوشهر خاطر نشان کرد: خدمت شایسته به گردشگرانی که این استان را برای ایام نوروز انتخاب می‌کنند در راستای مهمان نوازی جنوبی‌ها رسالت ما مسئولان را دوچندان کرده است.

استاندار بوشهر تاکید کرد: خروج مدیران دستگاه‌های اجرایی در نوروز تنها با اجازه استانداری باید انجام شود.

وی افزود: مدیرانی که جابه‌جا شده‌اند با نظر فرمانداران نسبت به معرفی مدیران شهرستانی خود و یا ابقاء آن‌ها با همفکری فرمانداری‌ها اقدام کنند.

استاندار بوشهر با تاکید بر اتحاد و انسجام مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد: اگر مدیران ضعیفی باشیم، اما در کنار هم قرار بگیریم می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم، اما اگر مدیران قوی باشیم، ولی منسجم اقدام نکنیم نمی‌توانیم کارهای بزرگ و شاخص انجام بدهیم.

وی با تاکید براینکه روش کار ما میدانی است و خیلی اعتقاد به پشت میز نشستن مدیران نداریم بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید هفته‌ای یک روز در شهرستان‌ها و با توجه به اینکه همه اختیارات، منابع و امکانات در دست وزارتخانه‌ها قرار دارد باید یک روز نیز در تهران باشند.

محمدی زاده همچنین بر ضرورت برگزاری ملاقات‌های مردمی مدیران تاکید کرد.

وی ادامه داد: بنا است سال آینده با تخصیص هزار میلیارد تومان در حوزه عمران شهری بوشهر شاهد تحولات خوبی باشیم و امید است با توجه به برنامه ریزی انجام شده شاهد اجرای پروژه‌های خوبی در این شهر باشیم.

محمدی زاده با اشاره به ۲۱ اسفند هفته بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: امروز ایران اسلامی کشوری امن در منطقه به شمار می‌رود و این امنیت را مرهون ایثار و فداکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) هستیم.