مادر شهید

مادر شهید «یوسف قربانی» آسمانی شد

مادر شهید «یوسف قربانی» دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

به گزارش جنوب استان، «صغری رنجبر» مادر شهید «یوسف قربانی» بر اثر کهولت سن و بیماری امروز دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

مراسم تشییع و خاکسپاری این مادر شهید عصر امروز پنجشنبه (۱۱ فروردین) ساعت ۱۷ در گلزار شهدای بهشت صادق (ع) شهر بوشهر برگزار می‌شود.

شهید «یوسف قربانی» در روز ۶ شهریور ماه سال ۱۳۴۳ مصادف با ۲۱ ماه رمضان در در بوشهر چشم به جهان گشود و در تاریخ ۱۳۶۲/۰۷/۲۸ در جزیره مجنون به شهادت رسید.

وصیتنامه شهید

أَیْنَ کُنْتَ یَا وَلِىَّ الْمُؤْمِنِینَ، یَا غَایَهَ آمَالِ الْعَارِفِینَ، یَا غِیَاثَ الْمُسْتَغِیثِینَ، یَا حَبِیبَ قُلُوبِ الصَّادِقِینَ، وَیَا إِلهَ الْعَالَمِینَ‌ای صاحب اختیار مومنان،‌ای نهایت آرزوی عارفان،‌ای فریادرس فریاد خواهان،‌ای محبوب دل‌های راستگویان و‌ای خدای جهانیان.

گواه باش در این دنیا به ظاهر تنها زیسته ام، ولی تو را بهترین دوست با آمال‌ها و عشق‌ها یافتم، پس مرا به سوی خودت فراخوان، شاهد باش که از تمامی مظاهر مادی بریدم تا به تو بپیوندم، خدایا شاهد باش که با عشق به تو درمسیر تو حرکت کردم، اینک فقط پیوستن به تو را انتظار دارم خدایا من خواهان شهادتم.

نه به این معنی که از زندگی خسته شده ام و یا خواسته باشم که از این دنیا فرار کنم، بلکه میخواهم گناهانی که انجام داده ام به وسیله رنج کشیدن در راه تو ریختن خونم به خاطر تو پاک گردد. من میخواهم شهید شوم تا اگر زنده ام موجب رشد دیگران نشد خونم بتواند این موضوع را جبران کند و درخت انقلاب را آبیاری نماید.

میخواهم شهید شوم تا خونم به علی (ع) و امام حسین (ع) گواهد دهد که رهرو راهشان بوده ام.‌ای بهترین دوستان و یاران و عشقها، مرا دریاب، من جوانی گناه کارو غافل هستم از دیار عاشقان خسته می‌آیم که شاید مرا بپذیری،‌ای معشوقم مرا فراخوان که دیگر نمیتوانم صبر کنم. چه سخت است آنگاه که بین دوست صمیمی جدایی می‌افتد و چه سخت است آن موقعی که یک رهرو به مقصد نمیرسد پس خدایا این سختی‌ها را ازدوش من بردار.

مادرم در شهادتم گریه نکنید. همچون زینب (س) شجاع باش وبه دیگر مادران شهداء نصیحت کن و دلداری بده، مادرم اگرنمیتوانم ببینمت مرا حلال کن واز تو معذرت میخواهم که نتوانستم وظیفه ام را نسبت به تو انجام بدهم. در این لحظات آخر احساس می‌کنم که دیگر بین شما برادران نخواهم بود خیلی میخواستم که یک بار دیگر حرم امام رضا (ع) را زیارت کنم.

برادرانم و دوستانم در سنگر علم و مدرسه فعالانه بکوشید و درس را با هدف بخوانید، هدفی در جهت رشد به سوی الله، یعنی درس خواندن برای خدای تبارک و تعالی باشد. درس نخواندن شما خیانت به جامعه وملت مستضعف ایران و به آینده ایران اسلامی است. امروز ایران ما، اسلام ما، به جوانانی که بتوانند بوسیله نیروی لایق خود دست به ابتکار بزنند نیاز داد، امروز صدور انقلاب ودر سطح بین المللی احتیاج به فرهنگ غنی اسلامی دارد. پس‌ای دانش آموزان بکوشید در همه زمینه‌ها و نه تنها در زمینه درس رشد کنید، امروز دنیای مستضعف تنها امیدش انقلاب اسلامی ایران است.

اگر در شهر‌های غیر جنگی زندگی میکنید باید بدانیم در مقابل خون شهیدان مسئولیم و در محیط‌های انجمن اسلامی باید جوانان روی رشد افراد کار کنند وبه امر به معروف ونهی از منکر، برنامه صحیح، تشکیل گردهمائی که بتوان روی آن‌ها از هر نظر کارکرد توجه کنند.

برادران و دوستان گرامی ام، در مسائل اسلامی تکیه کنید، همیشه در فکر رشد دیگران و خود باشید و سعی کنید بیشتر به یاد خدا باشید و رابطه خود را با او نزدیک کنید و مبادا دوستی‌های این دنیا باعث غفلتمان شود و جزو غافلین باشیم. پس همیشه سعی کنید نفس خود را تحت فشار قرار دهید، خود را با سختی‌های جامعه وفق دید، به یاد افراد سطح پائین جامعه باشید و به آنها کمک کنید، امام آن‌ها را خیلی دوست دارد، همانگونه که فرموده اند یک موی آن‌ها را چقدر ارزش قائل شده اند، امیداوارم که بزودی زود انقلاب ما در جنگی که به ا و تحمیل شده است، پیروز گردد و ضربه‌های نهائی خود را بر ارتش رو به زوال صدامیان وارد کند و خدایا از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر کبیر انقلاب اسلامی بیفزا. امیداوام که خداوند مرا ببخشد؛ که از شهیدان درس نگرفتم. والسلام