رئیس پلیس راه استان بوشهر

جان باختن ۲۸ نفر در تصادفات نوروزی در جاده‌های استان بوشهر

سرهنگ صادق مزارعی گفت: در سفر‌های نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۲۸ نفر در تصادفات جاده‌ای در استان بوشهر جان خود را از دست دادند.

به گزارش جنوب استان، رئیس پلیس راه استان بوشهر امروز گفت: طرح آمدوشد سفر‌های نوروزی هم‌زمان با سراسر کشور از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین به‌مدت ۱۹ روز در استان بوشهر نیز اجرا شد که با توجه به شلوغی بالای جاده‌های استان، تصادفات فوتی و جرحی در این مدت نسبت به پارسال افزایش داشت.

سرهنگ صادق مزارعی افزود: در این ۱۹ روز ۱۷ تصادف فوتی در راه‌های استان رخ داد که ۲۸ هم‌میهن در این تصادفات جان خود را از دست دادند. این آمار بیانگر این است که نسبت به طرح نوروزی پارسال، شمار تصادفات فوتی یک فقره و ۶ درصد کمتر، اما ۵ نفر یعنی ۲۱ درصد فوتی بیشتر شده است.

او اضافه کرد: در این مدت تصادفات جرحی نیز ۱۲ درصد نسبت به طرح پارسال افزایش داشته است.

رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط گوناگون، امسال گرایش بیشتر گردشگران به استان‌های جنوبی کشور بود و استان بوشهر پس از خوزستان، دومین استان با رفت‌وآمد بالا در کشور شد.

سرهنگ مزارعی درباره راه‌های پرتصادف استان هم گفت: محور‌های منتهی به شهرستان‌های گناوه، بوشهر و دشتستان بیشترین تصادفات را در این مدت داشتند؛ به‌ویژه محور‌های گناوه ـ دیلم، ساحلیِ بوشهر ـ گناوه، خورموج ـ کنگان و جم ـ سیراف که بیشترین تصادفات در آن‌ها رخ داد.

او درباره بیشترین علت تصادفات هم گفت: بیشترین علت تصادفات توجه نداشتن به جلو بود که ناشی از استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی، و خستگی و خواب‌آلودگی و رانندگی‌های طولانی‌مدت بود که در دو تصادف نوروزی در استان ۱۰ نفر از هم‌میهنانمان در جاده‌های استان به این علت جان خود را از دست دادند. این دلیل در کل کشور در این روز‌ها دارای بیشترین فراوانی علت تصادفات اعلام شد.

سرهنگ مزارعی ادامه داد: سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ در جاده‌های دوطرفه مانند بوشهر شیف گناوه نیز از مهمترین دلایل تصادفات در راه‌های استان بوشهر در طرح نوروزی امسال بود.

رئیس پلیس راه استان همچنین گفت: شدت تصادف‌ها در استان هم زیاد گزارش شده که به‌دلیل سرعت غیرمجاز است.

او درباره تلاش‌ها برای کاهش نقاط حادثه‌خیز راه‌های استان بوشهر هم گفت: از نیمه دوم سال گذشته در کمیسیون ایمنی راه‌های استان و شورای ترافیک استان تصمیمات خوبی درباره اصلاح هندسی نقاط پرحادثه گرفته شده و تلاش بیشتر در ایمنی جاده‌ها در کاهش تصادفات و فوتی‌ها نقش به‌سزایی دارد.