نماینده دیر، کنگان، جم عسلویه:

تلفیق علم و مهارت بهترین راهکار ورود جوانان بوشهر به بازارکار است

نماینده مردم دیر، کنگان، جم عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت به سمت ایجاد اشتغال تنها از گذرگاه مهارت آموزی و توجه ویژه به این آموزش‌ها محقق خواهد شد.

به گزارش جنوب استان حجت الاسلام موسی احمدی ظهر سه شنبه در نشست با رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنگان، اظهار داشت: ارائه آموزش‌های مهارتی توسط این سازمان راهکاری اساسی برای کاهش مشکلات کشور و استان بوشهر در حوزه اشتغال است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

نماینده مردم دیر، کنگان، جم عسلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به باور عمیق قلبی خود به نقش مهم و اثرگذار آموزش‌های مهارتی در بهبود وضعیت اشتغال و کسب و کار در استان بوشهر، افزود: با همکاری و تعامل سایر دستگاه‌های اجرایی در سطح استان می‌توان نهایت بهره برداری از آموزش‌های مهارتی را در جهت توسعه اقتصادی کشور و استان بوشهر برد.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ مهارت آموزی در سطح جامعه به ویژه در میان جوانان، و جویندگان کار، عنوان کرد: متأسفانه فرهنگ پشت میز نشینی به عنوان فرهنگ غالب در بین جوانان رسوخ پیدا کرده که همین امر باعث غفلت این قشر از جامعه نسبت به آموزش‌های مهارتی شده است که می‌طلبد دستگاه‌های اجرایی ذیربط در کنار اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در جهت تحقق این مهم گام بردارند.

نماینده مردم دیر، کنگان، جم عسلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت عظیم اشتغال در جنوب استان بوشهر منشأ بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در حوزه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را بیکاری عنوان کرد و افزود: مهارت آموزی نیازمند ترویج است که این امر با همکاری بخش خصوصی و شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصاد انرژی پارس محقق خواهد شد.

افتتاح فاز نخست مرکز فنی و حرفه‌ای دیر

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان کنگان نیز توجه به آموزش‌های اثربخش و کارآمد با نگاه به نیاز بازار کار را از جمله اهداف پیش‌روی در سال‌جاری برشمرد و اظهار داشت: نگاه توسعه‌ای و تخصصی در جهت هدفمندسازی آموزش‌های مهارتی در سطح استان شکل گرفته و امیدواریم با حمایت همه جانبه مسئولان، شاهد بهره‌مندی مردم از برکات خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در این حوزه باشیم.

رضا لیراوی دیلمی به افتتاح فاز نخست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر در هفته دولت سال جاری اشاره کرد و افزود: متأسفانه امروزه بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده از داشتن مهارت و حرفه محروم هستند و همین عامل، باعث بالا رفتن آمار بیکاری در استان و بویژه شهرستان‌های جنوبی شده که امیدواریم با راه اندازی مراکز تخصصی صنایع دریایی و گاز در شهرستانی دیر و عسلویه شاهد توسعه مهارت آموزی و استقبال جوانان در این حوزه‌ها باشیم.

وی از صنعت نفت و گاز به عنوان یک ظرفیت بسیار عظیم برای توسعه استان و خصوصاً شهرستان‌های جنوبی یاد کرد و گفت: کسب و کارهای خصوصی در صورتی می‌توانند از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند که مهارت آموزی، ویژه نیروی انسانی خود را در دستور کار قرار دهند تا از این طریق زمینه‌های لازم برای ارائه خدمات به صنایع مختلف بخصوص نفت و گاز، فراهم شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنگان خواستار حمایت ویژه از حوزه مهارت آموزی شد و تصریح کرد: سیاست سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مدیریت محلی آموزش‌ها و برنامه ریزی متناسب با ظرفیت‌های هر منطقه است که آموزش مهارت بر اساس ظرفیت‌های جنوب استان توسعه خواهد یافت.