مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر:

دفاتر تسهیل‌گری در خدمت‌رسانی به محلات حاشیه نشین اثربخش هستند

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: اثر بخشی دفاتر تسهیل گری برای خدمت رسانی به مردم در محلات حاشیه نشین استان بوشهر قابل توجه است.

سید عباس موسوی نژاد صبح شنبه در بازدید از دفاتر تسهیل گری استان بوشهر گفت: این بازدید به منظور آشنایی مدیرکل و کارشناسان دفتر امور اجتماعی استان کهگیلویه و بویر احمد با نحوه کارکرد و ارائه خدمات دفتر تسهیل گری به مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار شهر برازجان و بوشهر صورت گرفت.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر، دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی را یکی از بازوان توانمند دفتر اجتماعی در سطح استان دانست و بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی متعددی در محلات کم برخوردار توسط این دفاتر شناسایی شده که با اولویت پنج آسیب مورد نظر مقام معظم رهبری در حال رفع و کاهش این آسیب‌ها و توانمندسازی این محلات هستیم.

وی اثر بخشی دفاتر تسهیل گری برای خدمت رسانی به مردم در محلات حاشیه نشین استان را قابل توجه دانست و عنوان کرد: این دفاتر در احصاء مسائل و مشکلات مردم و شناخت معضلات اجتماعی و معرفی ان به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی استان در کاهش آسیب‌های اجتماعی گام‌های مؤثری برداشتند.

موسوی نژاد اظهار داشت: در این نشست در مورد قرارگاه عفاف و حجاب و کمیته‌های تخصصی و ساز و کارهای لازم در راه اندازی این قرارگاه و فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در زمینه کودکان کار و متکدیان و چگونگی تأسیس، تمدید و بازرسی از سازمان‌های مردم نهاد و برگزاری جلسات شورای توسعه و حمایت و بازرسی از سمن‌ها و بررسی عملکرد مالی و اجرایی آنان، بحث و گفتگو شد و کارشناسان به تبادل اطلاعات و تجربیات خود پرداختند.

پس از بازدید از دفاتر تسهیل گری، نشست صمیمانه مدیران کل و کارشناسان دفتر امور اجتماعی و فرهنگی دو استان برای همفکری و تبادل تجربیات در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر تشکیل شد.