امام جمعه بوشهر:

بازارچه و تعاونی عرضه محصولات آبزیان در استان راه‌اندازی شود

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه قیمت محصولات آبزیان در استان کنار خلیج‌فارس گران‌تر از دیگر نقاط کشور است گفت: در این راستا راه‌اندازی بازارچه و تعاونی عرضه محصولات آبزیان در استان ضروری است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با مسئولان جهاد کشاورزی استان بوشهر ضمن قدردانی از تلاش این مجموعه، حوزه کشاورزی را از مهمترین نهادها در نظام‌ها دانست و اظهار داشت: بدون توجه به عرصه تولید محصولات کشاورزی منظومه توانمندی و قدرت در کشورها فراهم نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، کشاورزی را یک منظومه در عرصه تولید و پیشرفت دانست و تصریح کرد: توجه به طرح‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی و فرآوری محصولات امری مهم و ضروری است.

امام جمعه بوشهر تولید محصولات کشاورزی و تغذیه را در عرصه امنیت غذایی مهم دانست و افزود: بی‌توجهی به عرصه محصولات کشاورزی ضمن اینکه مقاومت را دچار مشکل می‌کند، اقتصاد را دچار چالش و مشکل می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از بحران‌های حوزه کشاورزی تأمین آب است تصریح کرد: استان بوشهر همواره دچار مشکل کم‌آبی بوده که توجه به طرح‌های مختلف سازگار با کم آبی و گیاهان شورپسند یک ضرورت است.

صفایی بوشهری باتأکید بر توجه به صنایع فرآوری محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد: استان بوشهر در عرصه شیلات و آبزیان از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید از این ظرفیت در توسعه طرح‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی استفاده حداکثری شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به تدوین سند چشم‌انداز حوزه کشاورزی استان تصریح کرد: باید این سند به‌روز رسانی و اجرایی شود.

امام جمعه بوشهر، از تصویب سند اقتصاد دانش‌بنیان ۵۰ ساله استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: استان بوشهر در تهیه این سند در کشور الگو است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در صنایع فرآوری محصولات شیلات ضعیف است خاطر نشان کرد: باید به سمت توسعه صنایع فرآوری آبزیان گام برداشت چراکه مزیت‌های فراوانی در عرصه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری، اشتغال‌زایی و صادرات دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر توجه به ایجاد شهرک و مجتمع بزرگ شیلات در استان بوشهر را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: ایجاد شهرک و مجتمع بزرگ صنعتی خرما در دشتستان در اولویت قرار گرفته شود.

امام جمعه بوشهر وجود ۹۳۶ کیلومتر مرز دریایی خلیج‌فارس در استان بوشهر را یک ظرفیت مهم دانست و افزود: باید با استفاده از روش‌های نوین دانش‌بنیان و ایده‌های جدید از پرورش آبزیان استفاده کرد.

صفایی بوشهری گرانی محصولات آبزیان در استان را از گلایه مهم مردم استان دانست و خاطر نشان کرد: قیمت محصولات آبزیان در استان بوشهر گران‌تر از دیگر نقاط کشور است که در این راستا راه‌اندازی بازارچه و تعاونی عرضه محصولات آبزیان در استان ضروری است.

تولید میگو پرورشی امسال در استان بوشهر نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز با اشاره به اجرا طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها تصریح کرد: توزیع نهاده دامی در اولویت قرار گرفته و در این راستا اقدامات مهمی انجام شده است.

نوذر منفرد با اشاره به فعال بودن مرغداری‌های استان تصریح کرد: تولید گوشت مرغ در استان بوشهر ادامه دارد و علاوه بر عرضه به بازار در ذخیره‌سازی گوشت مرغ اقدام می‌شود.

وی ظرفیت ذخیره گوشت مرغ در استان بوشهر را ۵ هزار تن دانست و بیان کرد: تاکنون بیش از یک هزار و ۱۰۰ تن گوشت مازاد مرغداری‌ها خریداری و ذخیره شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر تولید فرآورده‌های دامی و آبزیان را از دیگر فعالیت‌ها دانست و گفت: تولید میگو پرورشی امسال در استان بوشهر نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد.

منفرد افزود: در توزیع کالاهای اساسی در استان مشکلی وجود ندارد و استان به تعادل رسیده است.