به مناسبت روز خبرنگار

نشست شیخ موسی با اصحاب رسانه شهرستان جم

نشست با جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه با حجت‌الاسلام دکتر شیخ موسی احمدی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در شهرستان جم

به گزارش جنوب استان حجت‌الاسلام دکتر شیخ موسی احمدی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه به مناسبت روز خبرنگار در نشست با جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شهرداری جم، ضمن تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت امام سجاد (ع) و گرامیداشت  روز خبرنگار با اشاره به رسالت و مسئولیت اصلی خبرنگاران و اصحاب رسانه و قلم اظهار داشت :
اگر نبود حضرت زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) معلوم نبود دستگاه رسانه ای و خبری بنی امیه باخون امام حسین علیه السلام چه می کردند و چه برنامه ای داشتند.

دکتر احمدی به کاربرد بیان وبنان در حرفه خبرنگاری  گفت : خبرنگاران هم با بیانشان و هم با بنانشان می توانند در امر دین، امر معنویت و امر نظام به جامعه منعکس نمایند.

وی به جایگاه و نقش خبرنگاران تاکید کرد و افزود : خبرنگار شخصیتی امید آفرین است ضمن اینکه جامعه را آسیب شناسی می کند، مشکلات جامعه را می فهمد، مسائل و مواردی که در جامعه وجود دارد عمیقاً درک می کند.

دکتر احمدی به تعامل خوب خبرنگار با مسئولین اشاره کرد و گفت : خبرنگاران و اصحاب رسانه مسائل و مشکلات روزمره در تمامی حوزه ها را رصد به مسئولان منعکس می کنند و پیام و عملکرد مسئولین بدون هر گونه حب و بغض و جهت سیاسی به جامعه انعکاس می دهند، همدل و هم‌نوا با مسئولین هستند تا کشور را از بحران نجات دهند.

وی گفت یک خبرنگار زبده و خوب و ارزشی کسی است که اخلاق محور باشد.

نماینده مردم در ادامه در جوابی به ساختار تیم پارس جنوبی گفت : قبل از بنده تیم بدهی سنگینی داشت به مبلغ ۳۵ میلیارد تومان و متلاشی و قطع امید شده بود که با ورود بنده، بحث حمایت مالی و ساختار تیم را دنبال کردیم بستر مالی و ساختاری ایجاد کردیم و با اخذ ۱۶ میلیارد تزریق مالی شد مجدداً تیم ماهیت خودش پیدا کرد و فعلاً بطور منظم به کارش ادامه می دهد، امیدوارم که مدیران فنی با عزمی جدی این تیم را به جایگاه واقعی خودش برسانند.

دکتر احمدی در پاسخ به جذب اعتبارات نفت افزود : ما به محض ورودمان نزدیک به ۲۳۰ میلیارد تومان از وزارت نفت گرفتیم و نزدیک به ۵۳ میلیارد تومان به شهرستان جم اختصاص داده شد.

وی در جواب نظارت و مدیریت اعتبارات در پروژه ها افزود : ما تمام تلاشمان بر تکمیل پروژه های نیمه تمام است که در هفته دولت تعداد ۲۲ مدرسه نیمه تمام به بهره برداری می رسانیم.

نماینده مردم در پاسخ به وظایف و تعهدات شورای راهبردی گفت : من در گذشته هم به مدیران پیشین شورای راهبردی گفته بودم، اگر شورای راهبردی به وظایفش عمل نکند بترسد از طوفان نخبگان که اگر برخیزند و مطالبه گری کنند .

دکتر احمدی در پاسخ به تعریف پروژه ها افزود: ما دخالت در امور پروژه ها نمی کنیم اما نظارت داریم این اختیار به عهده فرمانداران است که مسئول اجرا هستند و می دانند مشکلات و آسیب های اجتماعی کجاهاست تا در جهت درست و دقیق آن پروژه تأمین اعتبار شود.

نماینده مردم در جواب تفاهم نامه ها و نظارت بر اعتبارات در بحث پروژه ها افزود : باحضور رئیس برنامه و بودجه استان و فرمانداران در مرکز استان پروژه هایی که تعریف شده و اعتباراتی که از صنعت گرفته می‌شود در هر بخشی یک ناظر کیفی انتخاب شده و روزانه پیشرفت ها همراه با عکس مربوطه اعلام می نماید.

وی در پاسخ موضوع لغو زندان خبرنگاران اشاره کرد و گفت : قانون سابق بعضی از حریم ها قرار داده برای هرکسی که باشد در تمام دنیا هم همینطور هست اما ما دنبال جرم زدایی برای خبرنگاران و فعالین رسانه ای هستیم.

دکتر احمدی در جواب موضوع برنامه توسعه هفتم گفت : در بحث ملزم کردن شرکت های خصوصی برای خدمات دادن به مناطق پیرامونی و هم در بحث ورزش حرفه ای جلسات متعدد داشتیم و خروجی خیلی خوبی و آثار آن مشهود است.

وی در پاسخ به رتبه بندی معلمان گفت : برای این کار مجلس سنگ تمام گذاشت منتها آیین نامه باید دولت تعیین کند .

نماینده مجلس در جواب عدالت در پرداخت کارکنان گفت : بنده با واسطه گری مخالف بودم و نگاهم بر حذف پیمانکار بود که در حال تبدیل به قانون است و در آینده نظام عادلانه پرداخت و برابری عدالت اجتماعی به قانون تبدیل خواهد شد.
دکتر احمدی در پاسخ به کمبود نیرو در درمانگاه تأمین اجتماعی جم افزود : ما این موضوع در کل کشور مشکل داریم، اما رایزنی هایی انجام خواهیم تا این خلأها پر شود ونواقص برطرف و مشکل نیرو و خدمات و درمان حل گردد.

نماینده مردم در جواب نگاه و تعهدات زاگرس جنوبی به مناطق پیرامونی افزود : نشست هایی که با مدیران این شرکت داشته ایم قول جدی گرفته شده که آینده در جذب نیروی انسانی، حق مسئولیت های اجتماعی و سهم آلایندگی به شهرستان اختصاص داده شود تا مردم و مسئولین شاهد آن باشند.

وی در پاسخ به نظارت و کنترل بر آزمون‌ شرکت ها گفت : در بحث اشتغال و نظارت بر اجرای دقیق

آزمونها ورود می کنیم و به جد از حقوق مردم دفاع می کنیم.

دکتر احمدی در جواب قول اخیر در بهره برداری آب تا پایان سال گفت : با جلسات متعدد و با تشکیل کارگروه و تیمی که مشغول به کار هست وبه پشتوانه اعتباراتی که اختصاص داده شده امیدواریم تا آخر سال بتوانیم ۱۰ هزار متر مکعب آب آن وارد شبکه کنیم.

گفتنی است نماینده مردم در مجلس در پایان نشست خبری با گرفتن عکس یادگاری و اهدای لوح ارزنده ای از خبرنگاران تجلیل نمود.