آزادسازی حریم شصت متری دریا

وقتی زور مسئولان بندر شیرینو ، استان و کشور به شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد نمی رسد.

صحبت از آزادسازی ساحلی است که موهبت خدادادی بوده باید در دسترس همه مردم قرار گیرد که لازم است همه مسؤولان دست به دست هم دهند و این مسئله مهم را به سرانجام برسانند

مجلس شورای اسلامی در سال ۸۳ براساس ماده ۶۳ قانون برنامه چهارم توسعه طرح جامع ساماندهی سواحل کشور را با هدف جلوگیری از تخریب و آلودگی سواحل، توسعه پایدار در مناطق ساحلی، تضمین حق بهره‌برداری عمومی از سواحل و ساماندهی استفاده از سواحل کشور به تصویب رساند، تاکید رییس قوه قضاییه بر تسریع در آزادسازی حریم ۶۰ متری دریا و آزادسازی ۱۵ درصد باقی مانده از سواحل دریا همواره در دستگاه قضایی استان پیگیری شده است.

مهمانسرای پازارگاد شامل سه مجموعه هتل به نام‌های مروارید، صدف و مرجان است. این مجموعه دارای ۴۵۰ اتاق است و قابلیت پذیرش و اسکان ۷۵۰ نفر را دارد. مهمانسرای پازارگاد دارای امکاناتی از جمله دو رستوران، یک سالن چند منظوره ورزشی، سالن بدنسازی، سالن بیلیارد و تنیس روی میز، سالن کنفرانس، فروشگاه، سایت قایق سواری ،گشت دریایی، کافی شاپ دریایی بصورت رایگان فقط برای پرسنل شرکت ها می باشد و محوطه‌ای بسیار زیبا و چشم ‌نواز ساحلی است که با نقض قانون حریم شصت متری دریا که متعلق به مردم می باشند حصار کشیده اند و استفاده شخصی از آن می برند.

نایب رئیس شورای اسلامی بندر شیرینو و بخش سیراف ابراهیم بهمنی افزود: بحث آزادسازی سواحل و در اختیار قرار گرفتن آن برای مردم خواسته به حقی است که در طول سال‌های گذشته هر بار مطرح شده اما بدون اینکه اتفاقی در این زمینه بیفتد فراموش می‌شد. تا کنون چندین بار حریم شصت متری باز شده اما مجدد مجموعه پازارگاد با بستن این حریم مردم را از استفاده منع کرده است.

جوانان انقلابی با توجه به خواسته مردم اقدام به آزادسازی مجدد ساحل کرده بودند که با شکایت مجموعه پازارگاد رو به رو می شوند.

از هلدینگ خلیج فارس و شرکت پازارگاد خواهشمندیم حق مردم را حق خود ندانند.

وی افزود: دولت در سال ۸۸ طرح آزادسازی سواحل را تصویب کرد، در این طرح طبق دستور رئیس‌جمهور وقت، باید ۶۰ متر ساحل دریا آزاد می‌شد، در حالی که همه دستگاه‌ها باید طبق قانون برای آزاد‌کردن ساحل تا ۶۰ متر اقدام می‌کردند عملا اقدامی جدی در این زمینه صورت نگرفت، اگر بنا و یا ساختمانی در حریم ۶۰ متری دریا واقع شده بحث تخریب در دستور کار نیست بلکه استفاده بهینه از این بناها برای عموم به‌عنوان سرمایه ملی در دستور کار قرار گیرد.

این مسؤول ادامه داد:
امیدواریم با ورود دادستان محترم شهرستان کنگان، نماینده محترم مردم در مجلس ،استاندار محترم ،  فرماندار محترم ، یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کنگان ، نیروی انتظامی بندر شیرینو، سواحل آزاد و در اختیار عموم مردم قرار بگیرد. از دادستان محترم شهرستان کنگان و استان بوشهر خواهشمندیم دستور ضرب‌الاجل یک‌ماهه برای عقب‌نشینی صادر کنند. سکوت و صبر در خصوص حق مردم که یک حق الناس است معنی ندارد، اگرچه صبر مردم بندر شیرینو مشهود بوده و باوجود به رعایت ادب و احترام همسایگی و توجه به حسن هم‌جواری اما در حق مردم و حق الناس مماشات نخواهیم کرد حق‌الناس با توبه و شهادت در راه خدا بخشیده نمی‌شود بلکه باید جبران شود یا صاحب‌حق آن را ببخشد.،هر کاری در نظام جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از خون شهدا و مردم است، نباید مدیران از این مسئله مهم غافل باشند و با تمام توان برای خدمت وارد میدان کار و عمل شوند این بیداری منطقه به برکت خون شهدا است و این بیداری همواره ادامه دارد چون شهدای ما در مسیر حق گام برداشتند.

صحبت از آزادسازی ساحلی است که موهبت خدادادی بوده باید در دسترس همه مردم قرار گیرد که لازم است همه مسؤولان دست به دست هم دهند و این مهم را به سرانجام برسانند در این زمینه خبرگزاری شیرینو نیوز در جنوب استان بوشهر همواره با پیگیری موضوعات و سوژه‌های مربوط به مردم سعی در به سرانجام رساندن این مطالبات دارد که تمام تلاش خود را در این زمینه بکار می‌گیرد.

بندر-شیرینو-شماره-دو.jpg (1640×900)

 

4498.jpg (1000×366)

4491.jpg (1000×668)

بندر-شیرینو.jpg (1640×900)

خبرهای مرتبط:

آزادسازی ۴۰۰ کیلومتر از حریم ۶۰ متری دریای خزر توسط قوه قضاییه

آزادسازی حریم ۶۰ متری ساحل دریا در محمودآباد

تاکنون ۸۷ درصد سواحل مازندران آزاد شده است

آزادسازی حریم ۶۰ متری دریا در ۱۶ پلاژ دولتی در مازندران

آزادسازی حریم ۶۰ متری دریا در مجتمع رفاهی و تفریحی قوه قضاییه